Меню
 
Головна arrow Новини
23 вересня 2013 року в нашій державі стартував Всеукраїнський тиждень серця. Його мета – привернення уваги громадян до проблем розвитку серцево-судинних захворювань, посилення інформаційної роботи щодо обізнаності українців стосовно причин виникнення кардіологічної патології, її профілактики, лікування та реабілітації. Всеукраїнський тиждень серця акцентуватиме увагу на важливості державного контролю за розвитком серцево-судинних хвороб як таких, що забирають життя багатьох наших співвітчизників.

Серцево-судинні захворювання вже протягом десятиліть продовжують посідати перше місце в Україні за рівнем смертності та інвалідності населення. За статистикою, майже кожен четвертий українець віком від 35 років має ті або інші проблеми із серцем та судинами. Від найпоширенішого захворювання системи кровообігу – гіпертонічної хвороби та вторинної гіпертензії – сьогодні страждає майже 272 тис. громадян області. Нелікований підвищений тиск поступово призводить до інфарктів міокарду та інсультів, тому так важливо брати хворобу під контроль – наголошують медики. З цією метою минулого року Міністерство охорони здоров’я розпочало реалізацію Пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для гіпертоніків. Уже сьогодні можна говорити про те, що за результатами Проекту ціни на необхідні та найбільш ефективні ліки знизилися майже на 20%. До лікарів почали звертатися втричі більше хворих, ніж два роки тому. Хронічно хворі поступово лікуються системно, значно підвищуючи якість свого життя. Якщо говорити про загальноукраїнські показники, то завдяки частковому відшкодуванню вартості ліків, пацієнти, які купують їх за рецептом, вже заощадили 30 мільйонів гривень. Пілотний проект постійно удосконалюється, нещодавно до переліку ліків, на які можна отримати знижку від держави, включено комбіновані препарати. Умови Пілотного проекту змінено таким чином, що більшість ліків пацієнт за рецептом зможе отримати з 90% знижкою, тобто, майже безкоштовно. Це доводить, що системне лікування сьогодні стало доступнішим, ніж самолікування.

«Профілактика та лікування серцево-судинних хвороб – один з пріоритетних напрямків розвитку сучасної медицини. Пілотний проект по відшкодуванню вартості гіпотензивних препаратів значною мірою перекриває великий сегмент на ринку ліків проти артеріальної гіпертонії – зазначає головний позаштатний спеціаліст з кардіології УОЗ ОДА, в.о. головного лікаря обласного кардіологічного диспансеру Ігор Батог. - Кожен пацієнт може прийти до аптеки та отримати зі знижкою препарат. Це одне з головних досягнень соціальної політики держави у боротьбі з серцево-судинними захворюваннями. Крім того, обласна державна адміністрація, Управління охорони здоров’я також приділяють велику увагу цій проблемі, яка має відображення у конкретних діях. Так, 27 вересня до обласного кардіологічного диспансеру у черговий раз приїдуть провідні спеціалісти Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова, які будуть оглядати наших пацієнтів і відбирати хворих на оперативне лікування у клініках інституту. На Чернігівщині діє спеціальна програма, згідно з якою певна кількість наших громадян можуть отримати висококваліфіковану допомогу у Києві цілком безкоштовно. Також завдяки сприянню облдержадміністрації, кардіологи Чернігівщини плідно співпрацюють і з іншими столичними спеціалізованими установами - Інститутом кардіології імені академіка М. Д. Стражеска, Київським міським Центром серця - які консультують та лікують наших хворих, постійно відбувається обмін даних щодо пацієнтів. Тому я хочу зазначити – сучасний рівень розвитку кардіологічної служби області, плідна співпраця зі столичними медиками дають підстави констатувати – будь-який житель області, звісно, за умов, якщо він турбується про стан свого здоров’я, може отримати високоякісну кардіологічну допомогу. За останні кілька років за нашими направленнями понад 300 жителів Чернігівщини були успішно прооперовані у Києві та понад 400 людей отримали сучасну допомогу щодо стентування судин у спеціалізованому центрі серцево-судинної хірургії, розташованого на базі Чернігівської міської лікарні №2.

На Чернігівщині діє обласна Програма по запобіганню та лікуванню серцево-судинних та серцево-мозкових захворювань на 2012-2015 роки, в рамках якої успішно застосовується ангіографічний апарат, закуплені стенти, які встановлюються хворим зі стенокардією напруги, гострим коронарним синдромом, закуповуються кардіостимулятори. Є договір між облдержадміністрацією та Академією медичних наук України щодо консультування та лікування наших пацієнтів».

Протягом найближчих днів по всій Україні відбудеться низка заходів, спрямованих на підвищення поінформованості українців про методи профілактики серцево-судинних захворювань та популяризації здорового способу життя. Зокрема, у школах фахівці проведуть відкриті уроки для учнів старших класів, яким пояснять, що таке артеріальний тиск та навчать самостійно його вимірювати.

Прес-служба управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів