Меню
 
Головна arrow Новини
20 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози.

Також цього дня медична спільнота України відзначає і Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози. Ця дата з’явилася у календарі згідно з Указом Президента України від 17 січня 2005 року. Його мета – привернення уваги широких верств громадськості до проблем онкопатології грудей і головне – сприяння ранньому виявленню злоякісних пухлин , підвищення доступу жінок до консультативної та лікувальної допомоги, а також навчання жіночого населення методам самообстеження грудей.

Останнім часом рак молочної залози викликає особливе занепокоєння як у медиків, так і у громадськості, адже у всьому світі збільшилася кількість випадків цього виду раку. Втім, підвищився і рівень виявлення раку на початкових стадіях. Незважаючи на те, що медики володіють сучасною діагностикою апаратурою і здатні попередити розвиток пухлин на ранній стадії, смертність від цієї недуги у всьому світі загалом і в Україні зокрема, зростає. Так, щорічно у світі реєструється більше 1 мільйона випадків раку молочної залози. Особливо високі показники захворюваності зафіксовано у США, Канаді,Франції, Ізраїлі, Швейцарії , країнах Прибалтики. В країнах СНД щорічно реєструється близько 510 тисяч випадків захворювання на рак молочної залози, смертність від цієї патології за останні 10 років зросла більш ніж у 2,5 рази та посіла перше місце серед інших онкопатологій у жінок. За уточненими даними Національного канцер-реєстру України, протягом 2012 року зареєстровано 15,5 тисяч випадків вперше діагностованого раку молочної залози. На жаль, близько 3 тисяч жінок протягом минулого року померли, адже це захворювання у більшості випадків було виявлено на пізніх, неоперабельних стадіях.

За словами завідувача поліклініки КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер», головного онколога м. Чернігова Валерія Зуба, близько 30% випадків раку молочної залози в нашій державі діагностується в занедбаних стадіях, що призводить до зростання витрат на лікування у 25-30 разів порівняно з тим, коли пухлина виявляється на ранній стадії. Саме тому великої актуальності набуває впровадження профілактики та ранньої діагностики, що покращує 5-річну виживаність хворих на рак молочної залози та зменшує витрати на лікування.

«Серед факторів, що впливають на розвиток раку молочної залози – незадовільна загальна екологічна ситуація в регіоні, нехтування першими симптомами хвороби, що призводить до пізнього звернення до спеціалістів, необізнаність жінок з правилами самообстеження грудей, несвоєчасно вилікувані хронічні захворювання, а також зменшення кількості дітей у сім’ях та раннє припинення годування дітей грудьми. Тому кожного року наші спеціалісти виявляють по кілька десятків випадків раку молочної залози і добре, коли перебіг хвороби та відсутність метастазів дозволяє своєчасно допомогти жінці. Обласний онкологічний диспансер має все необхідне для своєчасної діагностики та лікування такої патології. Головне - щоб жінки своєчасно до нас зверталися.

З метою масового обстеження жінок області щодо раннього виявлення раку молочної залози, ми щорічно проводимо у закладі День відкритих дверей. Цього року він буде проводитися 18 жовтня з 9 години. Будь-хто з жінок може цього дня звернутися до нашої поліклініки і без попереднього запису потрапити на прийом до лікаря-мамолога. Ми збільшимо кількість лікарів на прийомі, тому зможемо приділити необхідну увагу всім, хто прийде до нас. До послуг жінок буде рентгенодіагностика, мамографія, УЗД-діагностика, інші методи виявлення хвороби. Крім того, наші лікарі нададуть вичерпні консультації щодо профілактики хвороби та правил самообстеження грудей. Практика попередніх років свідчить – щорічно у День відкритих дверей до нас звертається 60-80 жінок, майже 10% жінок видається направлення на стаціонарне лікування.

Звісно, проблемі раку молочної залози наші спеціалісти приділяють особливу увагу не лише один день на рік. Тому я запевняю – щоденно наші двері відкриті для пацієнтів і щодня ми робимо все необхідне, аби зменшити кількість випадків ракових захворювань» - запевняє Валерій Зуб.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів