З 22 по 31 жовтня 2013 року на Чернігівщині, як і по всій Україні, відбудуться Національні Дні Псоріазу, під час яких пройде низка заходів, присвячених актуалізації проблеми псоріазу. Для досягнення найкращих результатів до вирішення цієї проблеми долучаться дерматологи, ревматологи, терапевти та сімейні лікарі.
Протягом цих днів відбудуться інформаційно-освітні заходи, які привернуть увагу громадськості до захворювання та дозволять пацієнтам ефективніше боротися з хворобою. Для лікарів будуть проведені семінари і тренінги, які нададуть можливість фахівцям отримати найсучасніші дані щодо діагностування, контролю та лікування псоріазу. Особлива увага буде приділена упередженню випадків стигматизації хворих на псоріаз.
Псоріаз - хронічне неінфекційне захворювання шкіри з генетичною схильністю. За частотою псоріаз посідає друге місце після алергодерматозів у дітей і підлітків. За останні роки констатовано тенденцію до збільшення кількості дітей і підлітків з уперше зареєстрованим діагнозом псоріазу.
Псоріаз - це пожиттєвий стан, повністю вилікувати його неможливо, але хворобу можливо і потрібно контролювати. Доволі часто перші клінічні прояви псоріазу вже можна виявити навіть у перші 3 роки життя.
Тривалий хронічний перебіг, часті рецидиви, короткі періоди ремісій, психоемоційна дезадаптація у препубертатний і пубертатний періоди дозволяють розглядати цю медичну проблему як соціальну. Для дітей та їх батьків діагноз псоріазу часто стає справжнім вироком. Для підлітків це захворювання може стати причиною замкнутості, уникнення соціальних контактів, важких депресій. Незважаючи на значні зусилля з боку як вітчизняних, так і зарубіжних фахівців, проблема псоріазу залишається далекою від повного розв’язання.
В Україні для лікування псоріазу використовуються всі ті ж сучасні методи доказової медицини, як у Європі та Америці. Однак питання доступності цього лікування до сих пір відкрите у зв’язку з тим, значна частина пацієнтів не поінформовані про можливість отримувати професійну консультацію та високоякісну спеціалізовану медичну допомогу з застосуванням апаратних, медикаментозних методів лікування, бальнеотерапії, психотерапії и т.п.. Часто хворі на псоріаз користуються послугами та ліками сумнівної якості, що призводять до тяжких наслідків захворювання та інвалідності. Для цього необхідні в першу чергу масові роз’яснювальні заходи з боку фахівців медиків та профільних громадських організацій.
В ході заходу жителі Чернігівщини зможуть звернутися до обласного шкірно-венерологічного диспансеру, Ніжинського та Прилуцького шкірно-венерологічного диспансерів за консультаціями та порадами лікарів щодо захворювання, на яке страждають в області 4858 осіб, з них – 190 дітей.
Серед низки заходів відбудеться Всеукраїнський он-лайн-семінар для лікарів, «Школа Псоріазу» для дерматовенерологів у межах Київських Дерматологічних Днів, в яких візьмуть участь лікарі Чернігівщини.
«Наразі готуються до друку методичні вказівки для лікарів з діагностування та лікування псоріазу. Для пацієнтів планується видати книгу з порадами та рекомендаціями щодо контролю захворювання та догляду за власним тілом. Також в усіх регіонах розповсюджуватимуть інформаційні матеріали, які допоможуть отримати глибше розуміння проблеми», – повідомив один з ініціаторів Національних Днів Псоріазу, головний позаштатний дерматовенеролог МОЗ України Олександр Літус.
Національні Дні Псоріазу пройдуть під патронатом Міністерства охорони здоров’я України, Національної академії медичних наук України, кафедри дерматовенерології НМАПО ім. П.Л. Шупика, за підтримки Української Асоціації Псоріазу, Української академії дерматовенерології та низки міжнародних фармацевтичних компаній.
Деякі факти про захворювання:
Псоріаз - хронічне захворювання шкіри яке виникає внаслідок спадкової схильності під дією різноманітних пускових чинників. Основні з них це стрес, інфекційні захворювання, похибки в дієті, зловживання алкоголем та куріння. Псоріаз характеризується появою на шкірі характерного висипу у вигляді ділянок потовщення шкіри (інфільтрації) з почервонінням (еритемою) та лущенням на поверхні елементів висипу. В залежності від форми захворювання та перебігу локалізація, розміри та інші характеристики елементів висипу можуть змінюватись в достатньо широких межах. Висип може не викликати субєктивних відчуттів, а може супроводжуватись свербіжем, шкіра уражена бляшками може тріскатись і кровити, а в окремих випадках висип може набувати мокнучого характеру, що свідчить про стрімкий, агресивний перебіг захворювання.
• В Україні за даними Української Асоціації Псоріазу приблизно 1.5 млн. хворих на псоріаз.
• За даними Міжнародної Федерації псоріатичних асоціацій в світі налічується 125 млн. людей хворих на псоріаз.
• Псоріаз є незаразною хворобою.
• Псоріаз це пожиттєвий стан, прояви якого можливо повністю контролювати.
• Псоріатичний артрит без адекватного своєчасного лікування може призвести до інвалідизації.
• Псоріаз не є перешкодою до вагітності і не порушує дітородну функцію у жінок.
• 29 жовтня відзначають Міжнародний день псоріазу.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|