Меню
 
Головна arrow Новини
Стан боротьби із соціально-небезпечними хворобами, виконання програмних заходів, роботу міської ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції СНІДу у м. Чернігові розглянуто на черговому спільному засіданні обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції СНІДу і постійної комісії з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЄС обласної ради 30 жовтня 2013 року. Засідання проходило за участі начальника Управління охорони здоров’я ОДА Галини Василькової, представників Чернігівської міської ради, керівників обласних управлінь та відомств, керівників медичних установ.

За словами голови профільної ради, в. о. заступника голови облдержадміністрації Юрія Музики, туберкульоз та ВІЛ-інфекція /СНІД – надзвичайно актуальні проблеми сучасного суспільства. До роботи у сфері протидії цих хвороб залучено широке коло зацікавлених сторін: органи влади, урядові установи, міжнародні та громадські організації, працівники медичних закладів, освітяни, правоохоронці, що дало змогу взяти рівень поширення інфекції під контроль. На Чернігівщині відмічається покращення епідемічних показників з туберкульозу, що свідчить про певну стабілізацію епідситуації в області.

Як зазначив секретар Чернігівської міської ради Олег Шеремет, в Чернігові діє міська Програма забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2010-2013 роки. Поширеність ВІЛ-інфекції серед населення обласного центру значно перевищує аналогічні показники по районам. Станом на 01.10.2013 під медичним наглядом перебуває 1195 ВІЛ-інфікованих осіб, із них 174 особи мають діагноз СНІД. Жителі міста мають високий доступ до консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію. На базі трьох лікарень працюють кабінети «Довіри», до яких протягом року звернулося 10,2 тис. людей.

Учасники засідання внесли низку пропозицій щодо покращення ситуації із захворюваністю на ВІЛ-інфекцію та СНІД в місті, серед яких передбачити у бюджеті наступного року кошти на закупівлю одноразових шприців для забору крові у населення для обстеження на ВІЛ-інфекцію, налагодження співпраці з громадськими організаціями, що опікуються проблемами ВІЛ/СНІДу, підвищення рівня просвітницької роботи серед школярів щодо шляхів передачі соціально значущих хвороб та методів їх запобігання, починаючи її не з 8, а з 5 класу.

Також рада розглянула питання щодо впровадження замісної підтримувальної терапії в області, виконання тристороннього Меморандуму про взаємодію між Чернігівською облдержадміністрацією, Державною службою з питань протидії ВІЛ/СНІДу та організацією АВТ Assotiation (США), підготовку обласного плану заходів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, а також звернулася до всіх зацікавлених сторін – сприяти підготовці до роботи спеціалізованої лабораторії з обстеження громадян на ВІЛ, вірусні гепатити, інші інфекції, що передаються статевим шляхом .



Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів