Для забезпечення комплексного нагляду за ВІЛ-інфікованими особами необхідний цілий комплекс сучасних лабораторних досліджень, у тому числі і методом полімеразної ланцюгової реакції, які в області відсутні і проводяться тільки на базі лабораторії ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України» згідно виділеної квоти з транспортуванням зразків крові двічі на місяць.
За словами головного лікаря обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Миколи Дейкуна, в області постало питання запровадження сучасних лабораторних досліджень на базі комунального закладу «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом». Для цього необхідно провести ремонт та реконструкцію приміщень лабораторії, створити умови для розміщення дороговартісного обладнання для діагностики методом полімеразної ланцюгової реакції. Завдяки сприянню облдержадміністрації та Управління охорони здоров’я ОДА проведено низку переговорів з міжнародними організаціями щодо надання обладнання, поставка якого очікується у 2014 році.
«Здійснення цих завдань дасть можливість забезпечити безперервну доступність послуг лабораторної діагностики до населення; проводити поглиблене обстеження пацієнтів з гепатитами з визначенням генотипу вірусу; вивчати тривалість курсу лікування та враховувати особливості схеми антиретровірусної терапії, контролювати лікування гепатиту; забезпечити кращу якість дослідження та своєчасність отримання результатів; дозволить проводити комплексне обстеження збудників опортуністичних інфекцій та диференційну діагностику захворювань.
Зараз ми розробили Концепцію проекту «Забезпечення доступності жителів області до сучасних методів лабораторного обстеження у сфері ВІЛ/СНІД», який було підтримано на засіданні обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу 30 жовтня 2013», - зазначив Микола Дейкун.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|