«Втім, СНІД – не вирок, – зазначила заступник головного лікаря обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Ніна Товчига. – Навіть якщо наші спеціалісти і встановлять людині такий діагноз, при дотриманні рекомендацій лікарів, постійному лабораторному обстеженню та своєчасному прийомі відповідних лікарських препаратів, людина може вести якісне та повноцінне життя. Звісно, призначене лікування не здатне повністю позбавити хворого недуги, але допоможе зменшити кількість вірусів в організмі навіть до таких показників, що не визначаються за допомогою лабораторних тестів та іншого обстеження.
Ситуація з ВІЛ/СНІД в регіоні вважається з одного боку обнадійливою, а з іншого – такою, яка потребує постійної уваги з боку медиків, громадських організацій та представників всієї гуманітарної сфери. Зараз в області на диспансерному обліку перебуває 2840 громадян, що живуть з ВІЛ-інфекцією, протягом року зареєстровано понад 350 нових випадків зараження».
Враховуючи, що боротьба з ВІЛ/СНІД є надзвичайною медико - соціальною проблемою, яка визначена одним з пріоритетних напрямків роботи всієї вітчизняної медицини, такі питання вважаються стратегічно важливими. Заходи з профілактики поширення вірусу імунодефіциту здійснюються на виконання обласної Програми «Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки», координуються обласною радою з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІД при облдержадміністрації на міжгалузевому та міжсекторальному рівнях. Завдяки реалізації цієї Програми, останнім часом в області вдалося стабілізувати темпи поширення ВІЛ-інфекції та уповільнити приріст захворюваності населення, зменшити рівень інфікування осіб молодого віку та показник передачі інфекції від матері до дитини.
Завдяки постійній увазі з боку облдержадміністрації, управління охорони здоров’я темпи поширення на Чернігівщині ВІЛ-інфекції взяті під особливий контроль. Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом повною мірою забезпечений швидкими тест-системами, препаратами антиретровірусної терапії, у недалекому майбутньому у Чернігові запрацює сучасна лабораторія для раннього виявлення збудників ВІЛ-інфекції/СНІДу, вірусних гепатитів, інших опортуністичних інфекцій, Розроблено Концепцію проекту «Забезпечення доступності жителів області до сучасних методів лабораторного обстеження у сфері ВІЛ/СНІД», який було підтримано на засіданні обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|