Меню
 
Головна arrow Новини
Покращилася матеріально-технічна база Чернігівської міської лікарні №1 Чернігівської міської ради: незабаром у закладі запрацює сучасний цифровий мамограф.

Враховуючи актуальність проблеми боротьби та профілактики онкологічних захворювань у жінок, особливо ранньої діагностики пухлин молочної залози, управління охорони здоров’я разом з органами місцевого самоврядування приділяють велику увагу придбанню сучасної апаратури для потреб медичної галузі. Так, один з найпотужніших та широкопрофільних закладів системи охорони здоров’я області – Чернігівська міська лікарня №1 Чернігівської міської ради – буде оснащений цифровим сучасним мамографом виробництва США, придбаним за кошти Чернігівської міської ради. За словами заступника головного лікаря по медичній частині Лілії Стремецької, цей апарат екстра-класу, аналогів якому ще не має в області (лише в обласному онкологічному диспансері працює подібне обладнання, хоча воно вже має десятирічний термін використання). «Мамограф – доволі складний за технічними характеристиками, втім, зручний у використанні, – зауважує Лілія Стремецька, – він буде встановлений у рентгенологічному відділенні міської поліклініки №3. Наші лікарі вміють на ньому працювати та як тільки спеціалісти з Києва його налагодять, ми почнемо використовувати мамограф у повсякденній роботі. Обладнання має великий робочий ресурс, на ньому можна здійснювати до 80 обстежень за робочу зміну».

Наявність сучасного мамографа у лікарні, яка за територіальним принципом обслуговує близько 170 тисяч жителів Чернігова, важко переоцінити, адже щорічно мамологи обласного центру виявляють понад 100 випадків раку молочної залози, чверть з яких припадає вже на онкопатологію у занедбаних стадіях. Таким чином значно покращиться робота з раннього виявлення та профілактики раку молочної залози.

Мамограф – далеко не єдине обладнання, яке отримала останнім часом лікарня. За кошти міського бюджету вона поповнилася сучасним рентгенодіагностичним комплексом КВО «Медапаратура РДК».

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів