Меню
 
Головна arrow Новини
До найпотаємніших глибин головного мозку.

Відтепер чернігівські лікарі знатимуть про головний мозок все: у КЛПЗ «Обласна психоневрологічна лікарня» відкрито сучасний кабінет нейрофізіологічних досліджень, в якому за допомогою унікального обладнання для реоелектроенцефалографії патологію розвитку центральної нервової системи як у дітей, так і у дорослих виявлятимуть на ранніх стадіях. 4 лютого 2014 року з роботою кабінету ознайомилися в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика та начальник Управління охорони здоров’я ОДА Галина Василькова.

Головний мозок – орган складний і маловивчений. Тому достеменно не відомо, які процеси у ньому призводять до різноманітних психічних захворювань, розладів поведінки і, зокрема, аутизму та гіперактивності у дітей. Вчені давно намагаються зазирнути у найпотаємніші місця мозку, втім, через дефіцит надчутливого обладнання, часто це неможливо. І лише за допомогою порівняно нещодавно відкритого метода реоелектроенцефалографії вдається з’ясувати – про яке захворювання свідчить така чи інша «поведінка» електромагнітних імпульсів у цьому органі та яким чином слід визначати принципи його лікування.

Чернігів – одне з перших міст в Україні, де встановлено відповідне обладнання для нейрофізіологічних обстежень у першу чергу дітей з дефіцитом уваги, аутизмом та іншими поведінковими розладами. За словами головного лікаря закладу Володимира Ященка, відкриття кабінету стало можливим завдяки реалізації Програми Президента України «Діти – наше майбутнє», плідному співробітництву обласної психоневрологічної лікарні із Благодійним фондом ім. Святого Пантелеймона, Українською асоціацією нейрофізіологів та Інститутом мозку людини із Санкт-Петербурга (Російська Федерація). Медичний заклад отримав обладнання, встановлене відомою вітчизняною фірмою «Євроскан», на умовах символічної орендної плати. «У деяких країнах таке обладнання вже зарекомендувало себе з позитивного боку, - зауважує Володимир Ященко, - і цей метод можна вважати проривом в українській та світовій нейродіагностиці. Завдяки виваженій політиці обласної влади і , зокрема, управління охорони здоров’я ОДА, нам вдалося залучити до роботи висококласного спеціаліста – лікаря вищої категорії, кваліфікованого нейролога і фізіотерапевта, президента Української асоціації клінічної нейрофізіології Павла Зубова. Метод доволі простий і у той же час ефективний – запис хвиль головного мозку здійснюється практично також, як і при звичайній електроенцефалограмі. Втім, нейрофізіологічні процеси фіксуються у динаміці із комп’ютерною обробкою. Це дозволяє виявити вогнища неадекватного збудження у корі головного мозку та виявити патологію на ранніх стадіях. Наступним нашим кроком буде відкриття на базі лікарні кабінету реабілітації, де ми зможемо немедикаментозно коригувати порушення уваги у дітей».

На вигляд обладнання просте – комп’ютер, монітор, невеликий прилад, що кріпиться на штанзі, крісло на кшталт стоматологічного, а також пластиковий шолом із електродами. Протягом кількох десятків хвилин перебування на голові пацієнта апарат здатен розповісти все про роботу мозку, причому, таких його ділянок, що відповідають навіть за древні рефлекси. Мине година – і лікар встановлює діагноз та скоригує як медикаментозне, так і фізіотерапевтичне лікування.

«Відкриття цього кабінету – яскравий приклад того, що в області здійснюються заходи щодо поліпшення медичного обслуговування населення. Існування кабінету дозволить точніше ставити діагноз дітям, у яких є психоневрологічні проблеми. Важливо, що наступним кроком буде удосконалення методів лікування таких дітей, що дозволить уникати застосування хімічних препаратів, використовуючи менш шкідливі для організму», – зазначив в.о. заступника голови ОДА Юрій Музика. – На виконання доручень Президента України ми робимо усе для забезпечення високої якості надання медичних послуг населенню. Такими маленькими послідовними кроками ми наближаємо нашу медичну галузь до високих світових стандартів. На Чернігівщині здійснюються й інші заходи з реформування медицини, у тому числі розмежування первинної та вторинної медицини. Кінцевою метою цих нововведень є раціональне використання коштів, які виділяються на медичну галузь регіону».

Кабінет нейрофізіологічних досліджень вже почав приймати своїх перших пацієнтів.




Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів