Меню
 
Головна arrow Новини
Атопічний дерматит: як здійснювати профілактику, лікування та широке обстеження населення. На ці та інші питання, пов’язані з цією хворобою, даватимуть відповіді медики протягом Українських днів боротьби з атопічним дерматитом, які проходять у нашій державі з 3 по 7 березня 2014 року.

Атопічний дерматит: як здійснювати профілактику, лікування та широке обстеження населення. На ці та інші питання, пов’язані з цією хворобою, даватимуть відповіді медики протягом Українських днів боротьби з атопічним дерматитом, які проходять у нашій державі з 3 по 7 березня 2014 року.

Захворювання на атопічний дерматит – важлива медико-соціальна проблема не тільки в Україні, а і у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, зараз на атопічний дерматит страждають понад 180 млн. чоловіків, жінок, а також дітей. В Україні налічується близько 500 000 хворих на атопічний дерматит. Як і псоріаз, ця хвороба фактично невиліковна. Повністю позбавитися від неї вдається лише одиницям (протягом 2013 року близько 200 хворим діагноз «атопічний дерматит» було знято, здебільшого це жителі країн Європейського Союзу). Втім, сучасні методи доказової медицини дають можливість ефективно боротися з цим видом дерматиту.

Атопічний дерматит — хронічне запальне захворювання шкіри алергічної природи. Це неінфекційний стан зі спадковою схильністю, для якого характерний тривалий перебіг з періодичним висипанням на різних ділянках тіла та свербіж шкіри. Вперше його описав французький дерматолог Ежен Беньє в 1882 році і з того часу недуга мала безліч назв: дитяча екзема, алергічний дерматит, атопічний нейродерміт та інші.

Протягом Українських днів боротьби з атопічним дерматитом у регіонах України проводяться освітньо-профілактичні заходи, метою яких є підвищення освіченості хворих та їх близьких щодо профілактики та ефективного лікування атопічного дерматиту – прес-конференції, засідання «круглих столів» тощо. Серед лікарів-дерматологів безкоштовно розповсюджується видання «Адаптовані клінічні настанови з діагностики, профілактики та лікування атопічного дерматиту», серед пацієнтів - видання «Атопічний дерматит. Поради батькам».

4 березня у Великому конференц-залі Національної академії наук України відбувся Всеукраїнський онлайн-семінар «Актуальні питання профілактики та лікування атопічного дерматиту». Свій досвід і погляд на проблеми захворювання презентував головний позаштатний дерматовенеролог Міністерства охорони здоров’я України Олександр Літус та інші фахівці в галузі дерматовенерологічних та алергічних захворювань. Відбулася плідна дискусія з проблемних питань захворювання за участі експертів з атопічного дерматиту.

Звісно, що і чернігівські медики не стоять осторонь проблем атопічного дерматиту. Вони володіють сучасними методиками лікування цієї хвороби. За словами дитячого дерматолога обласного шкіро-венерологічного диспансеру Олени Клименок, зараз на обліку фахівців знаходяться 328 дітей та близько 1000 дорослих жителів Чернігова, що живуть із атопічним дерматитом. «Всім хворим призначено ефективне лікування, спрямоване на позбавлення симптомів хвороби та підвищення якості їхнього життя. Проводиться санітарно-просвітницька робота, особливо серед молодих матерів. Ми навчаємо людей своєчасно приймати лікарські препарати, роз’яснюємо ризики вживання продуктів харчування, що здатні викликати це алергічне захворювання, проводимо бесіди щодо шкідливості використання синтетичних миючих засобів, інших хімічних речовин у побуті, пасивного куріння та знайомимо з правилами поводження у період цвітіння дерев, квітів та трав. Хоча хвороба і вважається невиліковною, але за умов дотримання рекомендацій лікарів людина може не відчувати симптомів хвороби і тривалий час перебувати у стані ремісії. Якщо хвороба таки загострюється – ми призначаємо відповідне лікування, а у разі необхідності – направляємо хворого у стаціонар. Хочу наголосити – дерматологи, педіатри, терапевти та інші фахівці проблемі атопічного дерматиту приділяють щоденну увагу, а не тільки під час проведення відповідних заходів, ініційованих Міністерством охорони здоров’я» , - зазначає Олена Клименок.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів