Меню
 
Головна arrow Новини
Туберкульоз можна подолати: 24 березня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день боротьби із туберкульозом.

Саме цього дня в 1882 році в Берліні доктор Роберт Кох оголосив про відкриття збудника цієї страшної хвороби, яка загрожує кожному з нас.

Мета Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу – підвищення обізнаності населення про глобальну епідемію туберкульозу, докладання зусиль по ліквідації цієї хвороби, знайомство з методами профілактики, лікування та реабілітації хворих на сухоти. За даними ВООЗ, третина населення світу інфікована збудником туберкульозу. На жаль, туберкульоз вже давно вийшов за рамки вразливих категорій населення, часто на нього хворіють ті, хто намагається слідкувати за своїм здоров’ям. Це свідчить про те, що хвороба втрачає ознаки соціального захворювання. Тому лише широке обстеження на паличку Коха та доступність до сучасних методів діагностики здатні суттєво вплинути на темпи його поширення.

За словами заступника головного лікаря КЛПЗ «Обласний протитуберкульозний диспансер» Ярослава Вольського, на Чернігівщині з року в рік захворюваність на сухоти знижувалася. На жаль, минулого року показник захворюваності збільшився на 17 % ( на 100 хворих більше, ніж виявлено у 2012 році), що свідчить з одного боку про активізацію збудника, з іншого – підвищення діагностичних можливостей місцевих фтизіатрів. «Для лікування та діагностики туберкульозу чернігівські фтизіатри використовують сучасні європейські методи, зокрема генно-молекулярний метод «джен-експерт», який минулого року застосовувався у 1880 дослідженнях. Він дає можливість діагностувати мікобактерії вже за добу на відміну від того, коли така діагностика потребувала якнайменше трьох тижнів. Така рання діагностика створює передумови для того, що стаціонарне лікування, а відтак і видужання від хвороби, потребує набагато менше часу, ніж при занедбаних стадіях. У нашому закладі застосовуються і новітні методи лікування ВІЛ-асоційованого та хіміорезистентного туберкульозу препаратами другого ряду. До речі, заклад забезпечений препаратами першого та другого ряду на 100%. Чернігівщина – перший регіон в Україні, який почав плідну співпрацю із Глобальним фондом, спеціалісти якого допомогли нам не відчувати дефіциту таких медикаментів», – повідомляє Ярослав Вольський.

На Чернігівщині зменшується показник смертності від різних форм туберкульозу. У порівнянні з 2012 роком він зменшився на 14% і став меншим він середньоукраїнського (16-18%). Втім, основна проблема полягає у поширенні мультирезистентного туберкульозу (2012 рік – 137 випадків, у 2013– 142 випадки). На 5% зменшилася і захворюваність серед неповнолітніх ( 2013 – захворіло 15 дітей, серед яких 9 дітей до 14 років). Протягом минулого року в області здійснено майже 4,5 тисячі мікроскопій, з яких 145 досліджень дали позитивні результати (3%).

Для стабілізації захворюваності на туберкульоз впроваджуються заходи, спрямовані на активне виявлення туберкульозу, зокрема, моніторинг рентгенівських оглядів груп ризику, збільшення навантаження на пересувні флюорографи, контроль за туберкулінодіагностикою. Лікування пацієнтів здійснюється згідно уніфікованого протоколу міністерства охорони здоров’я. Специфічними препаратами область забезпечена до кінця року, у чому велика роль належить реалізації обласної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз.

Втім, ефективно протидіяти поширенню туберкульозу неможливо без підтримки владних структур, громадських організацій, соціальних служб, які беруть активну участь у роботі комісії при облдержадміністрації з питань протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, іншим соціально значущим захворюванням.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів