1 квітня 2014 року в Чернігівській обласній станції переливання крові відбувся День відкритих дверей, який проведений з метою популяризації донорства серед широких верств населення, а також ознайомлення усіх бажаючих із можливостями закладу по заготівлі крові та її компонентів.
Цього дня обласна станція переливання крові відзначила свій 70 рік народження. Важко навіть уявити, скільки людських життів було врятовано за весь період її існування!
День відкритих дверей у закладі проводиться не вперше і кожного разу вони стають своєрідним поштовхом для поповнення когорти донорів Чернігівщини. Як стверджує 21-річний житель обласного центру Дмитро Коленченко, який вперше прийшов на станцію: «Я ніколи і не здогадувався, що від моїх 200 чи 300 мілілітрів крові буде залежати чиєсь життя. Я навіть гордий, що зробив таку справу, і відтепер буду навідуватися на станцію кожного місяця».
«Я на собі відчув, що періодична здача крові позитивно впливає на мій організм і стан мого здоров’я, – зазначає Почесний донор України, чернігівець Василь Олександров. – Протягом вже десяти років я кожні два тижні здаю кров. Відверто кажучи, я це робив і роблю не заради зайвого вихідного чи кількох десятків гривень. Я роблю це для людей і для себе, адже я відчуваю, як після процедури оновлюється моя кров, зникає безсоння і підвищується працездатність, що так важливо у мої роки».
Цього дня на станцію завітали понад 30 постійних донорів, а також майже 50 відвідувачів, які виявили бажання визначити свою групу крові, пройти обстеження на наявність вірусу імунодефіциту та інші інфекції, що передаються через кров. Побували там і студенти Чернігівського державного інституту економіки та управління на чолі із заступником декана юридичного факультету Оленою Герасименко: «Ми вважаємо, що роль донорства у нашому житті важко переоцінити. Приємно, що наші студенти самі виявили бажання побувати на станції. Впевнена, що відтепер дехто з них постійно буде ходити сюди, а дехто стане справжнім донором».
«Всіх бажаючих здати кров ми поставили на облік, адже серед них були і такі, що мають унікальні групи крові. Нам необхідний зворотний зв’язок із потенційними донорами, адже невідомо, коли і за яких обставин виникне потреба у крові тієї чи іншої групи. Світовий досвід засвідчує – маючи резервні списки донорів, є набагато більше можливостей врегулювати запаси крові та її компонентів відповідно до потреб лікувально-профілактичних закладів», – зазначив головний лікар обласної станції переливання крові, кандидат медичних наук Павло Герасименко.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|