«Медичні зустрічі на Десні» - таку назву мала науково-практична конференція, що відбулася 2 квітня 2014 року у Чернігові. Конференцію організували викладачі Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова – закладу, який працює над впровадженням у практику сімейних лікарів новітніх методів діагностики та лікування найпоширеніших захворювань. Сімейні лікарі з районів та міст Чернігівщини познайомилися із профілактикою, діагностикою та лікуванням серцево-судинних, ендокринологічних, невротичних захворювань, а також дізналися про сучасні лікарські препарати.
Якщо раніше кожен із лікарів змушений був хоча б раз на два-три роки проходити курси підвищення кваліфікації у провідних медичних вишах України, то тепер самі їхні викладачі відвідують регіони аби ознайомити практикуючих лікарів із новаціями у пропедевтиці тих чи інших хвороб. Відтак конференція, що відбулася у Чернігові дала змогу її учасникам, не виїжджаючи з області, отримати сертифікат з лікування комбінованої терапевтичної патології. Розповідаючи про мету конференції, професор Вадим Жебель, зокрема, зазначив: «За рік обсяг медичних знань подвоюється. Це один з приводів того, що ми запровадили по Україні від нашого університету низку спеціальних регулярних конференцій, на яких зможемо познайомити лікарів першої-другої ланки з актуальними новинами. Ми розраховуємо на аудиторію лікарів загальної практики-сімейної медицини, а також інших спеціалістів. Взагалі такий захід проводиться у Чернігові втретє».
Безперечно, матеріали, викладені на конференції професорами та доцентами з Вінниці, обов’язково стануть в нагоді нашим лікарям, стверджує сімейний лікар Чернігівської міської лікарні №3 Ганна Мазур. «Нам вкрай необхідно дізнатися про медичні інновації, адже без них неможлива робота сімейного лікаря. Також добре, що особливу увагу було приділено новітнім лікарським препаратам, які нами використовуються».
На конференції розглянуто багато актуальних питань у галузі сімейної медицини. Особливу ж увагу було приділено лікуванню гіпертонічної хвороби, адже за останній рік кількість жителів України, що мають підвищений артеріальний тиск, збільшилася майже на 200 тисяч. Також йшлося про сучасний комплексний підхід до лікування остеоартрозу, дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта, раціональну терапію гострих респіраторних вірусних інфекцій, лікування гострого обструктивного бронхіту тощо. За матеріалами конференції буде підготовлено методичні матеріали для лікарів, що працюють в усіх куточках області.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|