Меню
 
Головна arrow Новини
В Україні тривають Національні дні діагностики раку шкіри.

Протягом останніх років в нашій державі онкологічні захворювання шкіри посіли одне з перших місць серед інших новоутворень, а відтак – і серед рівня інвалідності громадян. На жаль,Чернігівщина – не виняток. За словами головного онколога міста Чернігова, завідувача поліклінічного відділення КЛПЗ «Обласний онкологічний диспансер», голови профільної комісії обласної ради, кандидата медичних наук Валерія Зуба, лише минулого року в регіоні вперше діагностовано понад 450 випадків раку шкіри. Окрім цього виявлено майже 80 випадків меланоми, яка також є надзвичайно важливою проблемою сучасної медицини.

«На щастя, від раку саме цієї локалізації хворі помирають вкрай рідко – за минулий рік через пізнє звернення до спеціалістів з життя пішло четверо жителів області, по Чернігову таких випадків не було, – зазначає Валерій Зуб. - Але це не повинно заспокоювати як спеціалістів, так і громадян. Справа в тім, що будь-який рак – підступне захворювання і несвоєчасне звернення до онкологів загрожує смертельними наслідками. Прикладами цього можуть слугувати саме злоякісні невусні новоутворення шкіри – меланоми . Минулого року зареєстровано близько 80 випадків меланоми у жителів області, причому кожен третій з них, через несвоєчасне звернення до онкологів, помер. Отже, бачимо, що проблема злоякісних новоутворень шкіри – надзвичайно актуальна для нашого регіону. На сьогодні діагностика раку шкіри не є проблемою, вона дуже проста і для цього достатньо лише візуального спостереження за тими чи іншими змінами на шкірі людини за допомогою збільшуваної лупи з підсвіткою (локальною мацерацією, потовщенням шкіри в окремих місцях, родимками, плямами тощо). Тому більшість випадків раку шкіри онкологи діагностують під час профілактичних оглядів.

Чому ж ми звертаємо увагу на ці захворювання? По-перше, захворюваність зростає щорічно через підвищену інсоляцію та використання активних хімічних речовин у побуті. По-друге, люди не звикли саме з цього приводу звертатися до медиків, по-третє – при ретельному догляді за шкірою та систематичним відстеженням змін, що на ній відбуваються, можна цей вид раку повністю подолати».

Задля посилення роботи з профілактики раку шкіри, підвищення обізнаності громадян щодо причин виникнення, профілактики та лікування хвороби в поліклінічному відділенні Обласного онкологічного диспансеру 25 квітня з 9 ідо 17 години буде проведено «День відкритих дверей», протягом якого жителі області можуть звернутися до лікарів з приводу обстеження на рак шкіри. Спеціалісти закладу прийматимуть всіх бажаючих незалежно від віку, статі та наявності диспансерної картки.

Також Валерій Зуб наголошує, що боротьбі з онкологічними захворюваннями шкіри спеціалісти диспансеру приділяють щоденну увагу. Тому до фахівців закладу щоденно можуть звертатися ті, хто помітив ті або інші зміни на шкірі.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів