Меню
 
Головна arrow Новини
«Не відставайте від життя!» - таке гасло має Всесвітній тиждень імунізації, який проходитиме в Україні із 24 по 30 квітня 2014 року.

Мета проведення Європейського тижня імунізації – пропаганда здійснення профілактичних щеплень задля запобігання дитячих інфекційних захворювань, підвищення обізнаності населення щодо ризиків наслідків інфекційних хвороб, а також захисту від них за допомогою планової вакцинації. Проведення Всесвітнього тижня імунізації особливо важливе саме цього року, адже він, за визначенням низки нормативних документів МОЗ України, є ключовим на шляху до подолання в Україні сплесків захворювання на кір і краснуху, а також збереження у більшості регіонів нашої держави статусу територій, вільних від поліомієліту. Для успішної боротьби з інфекційними недугами в Україні запроваджена та діє Загальнодержавна програма з імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2007-2015 роки. Для її реалізації в Чернігівській області розпорядженням голови облдержадміністрації затверджений Комплексний план заходів.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюку, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов'язковими і входять до календаря щеплень. Всі щеплення в Україні проводяться згідно схемам Національного календаря щеплень. ВООЗ рекомендує здійснювати щеплення не менше, ніж 95% дітей. Відтак,якщо 90-95% людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не поширюється серед населення, адже у таких випадках створюється колективний імунітет. До 1,5 років дитина отримує всі необхідні щеплення, що дозволяє їй активно контактувати з іншими дітьми без ризику заразитись і захворіти.

У разі відмови від вакцинації батьки повинні усвідомлювати, що вся відповідальність за здоров’я та життя своєї дитини лягає на них. В умовах активних міграційних процесів зростає ризик зараження в першу чергу невакцинованих дітей та дорослих. Відмови від щеплень підвищують не лише ризик зараження інфекцією, але і ризик її важкого перебігу, розвитку ускладнень і навіть смерті.

Всі вакцини, що закуповує МОЗ України та які використовуються для вакцинації, зареєстровані в Україні, перед централізованим постачанням до регіонів проходять лабораторний контроль якості. На сьогодні в Україні контроль якості медичних імунобіологічних препаратів здійснюється сертифікованою ВООЗ лабораторією ДП «Державний експертний центр МОЗ України», яка має усі необхідні дозвільні документи. При цьому переважна більшість вакцин, які закуповує МОЗ, використовуються не тільки в Україні, а й у багатьох провідних країнах світу. За результатами моніторингу основних вакцин проти десяти інфекцій, похибка щодо їхньої якості практично зведена до нуля, що вказано у сертифікатах якості та товаросупровідних документах.

Важливість вакцинації важко переоцінити, адже планові щеплення проти поліомієліту, правця, кашлюку, дифтерії щорічно рятують понад 3 мільйона осіб у всьому світі. Як стверджує головний позаштатний спеціаліст з дитячих інфекційних хвороб управління охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувач інфекційного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Микола Картель, відтворення населення відбувається завдяки своєчасно зробленим щепленням.

« Між тим, лікарям доводиться стикатися з негативним ставленням до щеплення з боку батьків, які помилково вважають, що вакцинація набагато небезпечніша, ніж сама хвороба. Я, як лікар, який близько 30 років свого професійного життя віддав лікуванню дитячих інфекцій, можу відзначити – протягом цих років я мав справу лише з двома випадками реакцій на щеплення, які були пов’язані з іншими, немедичними проблемами», - зазначає Микола Картель. - Тому, звертаючись до батьків, педіатри, імунологи та дитячі інфекціоністи зазначають: будь-хто має право відмовитися від вакцинації, але у таких випадках батьки повинні усвідомлювати – відповідальність за здоров’я та життя дітей цілком лягає на їхні плечі».

У 2014 році ВООЗ пропонує зосередити увагу влади, медичних працівників, педагогів, спеціалістів соціальних служб на боротьбі з безпечністю та самозаспокоєнням батьків щодо захворювань дітей на інфекційні недуги, при цьому привертаючи увагу до ризиків і наслідків, пов'язаних із нехтуванням вакцинопрофілактикою та наголошує на перевагах здійснення повного курсу імунізації.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів