Меню
 
Головна arrow Новини
Допомога хворим на серцево-судинні захворювання виходить на якісно новий рівень: днями у КЛПЗ «Чернігівський обласний кардіологічний диспансер» запрацює новітнє дороговартісне обладнання.

Зокрема, йдеться про суперсучасний мультиспиральний комп’ютерний томограф, яких в Україні встановлено лише чотири (у Великій Британії – 11, Німеччині – 9, Російській Федерації – 5). Обладнання надчутливе, має високу швидкість і якість сканування. Зокрема, томограф лише за 0,4 секунди встигає віртуально «розрізати» окрему частину тіла, яку досліджують (у даному випадку – органи серцево-судинної системи) на 64 ділянки завтовшки 0,5 міліметра. Для того, щоб відсканувати все тіло, апарату потрібно менше хвилини і якщо раніше пацієнт під час обстеження змушений був декілька разів затримувати дихання (від чого страждала якість зображення), то тепер достатньо однієї затримки протягом двох-трьох секунд.

Отримана під час дослідження інформація надходить до комп’ютера, якій відтворює віртуальну модель ділянки тіла. Таким чином, лікар може встановити діагноз та ступінь поширення хвороби, зокрема, у пацієнтів з ендокардитами, перикардитами, аневризмами аорти тощо.

За словами головного лікаря закладу Ігоря Батога, на придбання та встановлення комп’ютерного томографа використано близько 1 мільйона доларів США, що стало можливим завдяки державно-приватному партнерству. Передбачається, що наприкінці квітня відбудеться урочисте відкриття томографа і на ньому почнуть досліджувати пацієнтів.

«Окрім цього, тепер завдяки новому устаткуванню, у нас з’явилася можливість здійснювати також стравохідну електрокардіостимуляцію для виявлення та лікування різних видів аритмій, виявляти синдром слабкості синусового вузла та діагностувати ішемічну хворобу серця у тих пацієнтів, які не можуть брати участь у навантажувальних пробах. А ще ми почали впроваджувати ультразвукову діагностику ниркових судин, судин шиї, для чого закуплені спеціальні датчики. Також ми закупили обладнання «Кальціум-скоринг» – унікальне устаткування, що дозволяє визначати рівень кальцію у міокарді та патологію коронарних артерій. Отже – стверджує Ігор Батог, - завдяки інвесторам, які із нами плідно співпрацюють, значно покращилася матеріально-технічна база диспансеру для діагностики та лікування захворювань серцево-судинної системи».

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів