Меню
 
Головна arrow Новини
В державі завершився Всеукраїнський тиждень імунізації, протягом якого лікарі провели потужну роз’яснювальну роботу щодо причин виникнення, лікування та наслідків дитячих інфекційних захворювань. Особливу увагу приділено популяризації єдиного на сьогоднішній день дієвого метода профілактики інфекційних недугів – вакцинації. Педіатри та сімейні лікарі Чернігівщини під час прийому пацієнтів поширювали інформацію про сучасні вакцини та їхню роль у попередженні захворювань.

Така робота проводилася також і за допомогою засобів масової інформації області. Зокрема, районний дільничний педіатр КЛПЗ «Чернігівська міська дитяча поліклініка №2» Олена Шихт взяла участь у передачах Обласної державної телерадіокомпанії «Сівер-Центр» «Мікрофон: зворотний зв’язок» та «Аргумент».

Фахівець наголосила, що в області здійснюється цілеспрямована робота щодо популяризації вакцинації, яка базується на вимогах Загальнодержавної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на період до 2015 року, відповідних документів Міністерства охорони здоров’я України, Управління охорони здоров’я облдержадміністрації та розпорядження голови облдержадміністрації, згідно з яким на Чернігівщині затверджений Комплексний план заходів з імунопрофілактики.

«Населення області звикло до того, що вже протягом понад 50 років в регіоні не спостерігається сплеску інфекційних захворювань, – зазначила Олена Шихт. – Втім, майже ніхто не замислюється над тим, за рахунок чого вдалося цього досягти. Власне, через те, що наші педіатри спроможні довести необхідність проведення своєчасного щеплення. Більшість батьків із порозумінням ставиться до здоров’я дітей, хоча є і такі, для кого ще й досі не зрозумілі переваги імунопрофілактики. До речі, на території Таджикистану, Киргизії, Узбекистану вже з’явилися непоодинокі випадки захворювання на поліомієліт. Є такі випадки і в Ростовській області та у Краснодарському краї. Тобто, на кордонах України існує загроза проникнення цієї інфекції до нашої держави. Поліомієліт – підступне захворювання, яке часто призводить не тільки до інвалідності підростаючого покоління, а й до смерті дітей. Отже, враховуючи міграцію населення, ця хвороба може дістатися і до України. Тому батькам слід бути уважними до здоров’я власних дітей та не зволікати з проведенням профілактичних щеплень. Повірте, – наголошує Олена Шихт, – ваші діти будуть вам вдячні за своєчасне проведення щеплень проти цієї хвороби. Це ж стосується і інших захворювань – кору, краснухи, кашлюку, дифтерії, правця, туберкульозу. Я, на жаль, бачила, як діти помирають від дифтерії – задихається, синіє та втрачає свідомість. А тато з мамою при цьому панікують та благають лікарів допомогти. Втім, буває і запізно. Тому звертаюся до батьків – шановні, слухайте те, про що говорить вам дільничний педіатр – ніколи не відмовляйте своїй дитині у можливості жити, створити згодом сім’ю та радіти життю! Вбережіть доньку чи сина від хвороби, якої можна запобігти через просту ін’єкцію!»

Педіатр зазначила – враховуючи, що іноді батьки відмовляються від щеплення через якісь незрозумілі повідомлення у засобах масової інформації щодо ускладнень після здійснення вакцинації, варто пояснити – під час введення вакцини в організм потрапляє чужорідний білок і, звісно, дитина на нього може відреагувати тимчасовим підвищенням температури тіла та гіперемією у місці ін’єкції. Такі симптоми зникають через 2–8 годин, що свідчить про створення імунітету проти тієї чи іншої хвороби. «Цього не варто лякатися, адже зараз існують такі вакцини, що здатні одразу убезпечити дитину від 6–8 інфекційних захворювань. Підвищена температура тіла мине, а імунітет залишиться на все життя», – наголосила Олена Шихт.

Також лікар розповіла про протипоказання для здійснення вакцинації, умови перебування нещепленої дитини у дитячому колективі та догляд педіатрів за реакцією її організму на вакцину.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів