Меню
 
Головна arrow Новини
Ветеранам війни – належну увагу.

Традиційно у переддень святкування Великої Перемоги представники влади відвідують підопічних КЛПЗ «Чернігівський обласний госпіталь для інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни». 07 травня 2014 року до них завітали голова облдержадміністрації Володимир Івашко, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, Чернігівський міський голова Олександр Соколов.

За понад 30 років існування госпіталь перетворився на сучасний лікувально-профілактичний заклад, який надає безкоштовну допомогу громадянам 4 категорій: інвалідам війни, учасникам бойових дій, учасникам локальних війн та особам, що прирівняні до них за пільгами. Колектив госпіталю робить благородну справу – турбується про здоров’я тих, хто на свої плечах приніс перемогу у Другій Світовій війні. Щоденно лікарі та медичні сестри намагаються полегшити душевний біль ветеранів і біль від отриманих на війні ран. Тому щороку у госпіталі зміцнюється матеріально-технічна база та покращуються умови перебування пацієнтів.

Забезпечення гідного медичного обслуговування ветеранів завжди було і є пріоритетом вітчизняної системи охорони здоров’я. Так, на диспансерному обліку в медичних закладах Чернігівщини перебуває понад 95 тис. ветеранів війни та осіб, прирівняних до них, з яких більше 5 тис. – учасники бойових дій, майже 8 тис. – інваліди війни. А за статистикою, кожне людина похилого віку має 4-5 хронічних захворювань і потребує реабілітаційних заходів. Серед основних патологій, що притаманні їм – серцево-судинні захворювання, хвороби органів дихання, онкологічні новоутворення, цукровий діабет, захворювання опорно-рухового апарату. Поряд із ними зростає частка таких хронічних недугів, як хвороби Паркінсона, Альцгеймера тощо. Тому облдержадміністрація, Управління охорони здоров’я намагаються робити все можливе для того, щоб профілактичними оглядами охопити якомога більше стареньких. І це вдається, адже протягом останніх років медичними профілактичними оглядами охоплюється майже 100% ветеранів війни, третина з яких періодично проліковується у стаціонарі. Отже, представники влади, відвідуючи ветеранів війни напередодні Дня Перемоги та Дня визволення Чернігівщини від фашистських загарбників, можуть без сорому дивитися в очі солдатам Перемоги.

Як зазначив один із постійних пацієнтів госпіталю, 89-річний колишній вчитель, а до того – партизан з’єднання О. Ф. Федорова Михайло Ячний: «Умовами перебування у госпіталі ми можемо тільки радіти, адже чуйний персонал робить все можливе для того, аби ми почувалися тут як вдома. Не має нарікань на харчування, забезпеченість медикаментами та обладнанням, яке нам дуже допомагає відновитися та відчувати себе потрібними членами суспільства».

Отже, вітаючи ветеранів зі святом Перемоги, Володимир Івашко і Олександр Соколов запевнили, що вони й надалі робитимуть все можливе для збереження здоров’я учасників війни. На завершення зустрічі артисти обласного філармонійного центру влаштували ветеранам святковий концерт. До речі, кожен із них отримав подарунки від обласної влади, а госпіталь – комплекти постільної білизни.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів