Понад сто медичних сестер Чернігівщини 12 травня 2014 року взяли участь у науково-практичній конференції та урочистих зборах, присвячених їхньому професійному святу – Всесвітньому дню медичних сестер, що відбулися в Чернігівській обласній лікарні.
Вже понад 40 років 12 травня – у день народження засновниці сестринського руху Флоренс Найтингейл – міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день медичних сестер. Зараз без представниць цієї професії важко уявити систему охорони здоров’я, адже у найтяжчі моменти життя саме вони беруть на себе частину людського горя, полегшують страждання, спричинені хворобою і спільно з лікарями повертають людині здоров’я. Сьогодні у медицині області налічується близько 11 тис. сестер милосердя. І хоча вони працюють у різних галузях – у хірургії, терапії, педіатрії, кардіології, діагностиці тощо та їх об’єднує любов до своєї професії, яку більшість з них обирають на все життя.
«Майже чверть століття я працюю медицині, – розповідає в. о. головної медичної сестри Щорської ЦРЛ Олена Демиденко. – За цей час в медицині багато чого змінилося – новітнє сучасне обладнання, медикаменти і сам підхід до розвитку хвороби. Втім, незмінним залишається чуйне ставлення до хворого та намагання йому допомогти. Тому у цій професії нема і не може бути випадкових людей, адже, незважаючи на не дуже високу заробітну плату, наші медичні сестри із задоволенням приходять на роботу, бо впевнені – вони роблять шляхетну справу, полегшуючи біль пацієнтові».
« Як би це пафосно не звучало, тільки милосердя – єдиний принцип, яким у своїй роботі повинні керуватися медичні сестри, – запевняє голова Асоціації медичних сестер Чернігівщини, головна медична сестра обласної лікарні Тетяна Сакун. – Мені здається, що милосердю і співчуттю не можна навчитися, це якості, що повинні бути притаманними з дитинства. А от професії медичної сестри навчитися можна і вона потребує постійного вдосконалення та самоорганізації. У цьому нашим сестрам допомагають такі конференції і курси підвищення кваліфікації, які вони проходять не рідше, ніж раз на 5 років. Отже, постійна робота над собою, знайомство з новинками медицини, опанування нового обладнання, сучасних методів діагностики , лікування та догляду за хворими – головні завдання, що стоять перед нашими першими помічницями лікаря – медичними сестрами».
Учасниці конференції обговорили актуальні питання надання первинної медичної допомоги, перспективи розвитку системи охорони здоров’я регіону та шляхи підвищення професійної майстерності. Зі святом сестер милосердя привітали заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін, головний лікар обласної лікарні Микола Романюк, директор Чернігівського базового медичного коледжу Микола Самойленко, а також помічники народного депутата України Валерія Дубіля, які вручили медичним закладам Чернігівщини сертифікати на нове діагностичне обладнання.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|