Меню
 
Головна arrow Новини
На допомогу сімейному лікарю.

Незважаючи на порівняно спокійну епідеміологічну ситуацію в Україні, сімейні лікарі повинні бути обізнаними із причинами, перебігом та лікуванням інфекційних захворювань. Нам цьому наголошувалося на Всеукраїнській науково-практичної конференції лікарів-інфекціоністів, що відбулася 15-16 травня 2014 року у Чернігові.

На щастя, лікарі області вже понад 50 років не стикалися з випадками особливо небезпечних інфекцій. Тому під час конференції, у першу чергу, йшлося про дії сімейних лікарів щодо лікування та попередження поширених інфекційних захворювань, сплески яких іноді зустрічаються на нашій території. Як наголосила головний позаштатний інфекціоніст Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Світлана Ворона – питання інфекційної патології актуальні не тільки для вузьких спеціалістів, а й для сімейних лікарів. Тому така конференції стає їм в нагоді для діагностики, лікування інфекційних захворювань, таких як вірусні гепатити, гострі кишкові інфекції, гепес-вірусні інфекції, поліомієліт, кір тощо.

Відкрив конференцію член-кореспондент Національної академії медичних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, професор Михайло Андрейчин, який зазначив, що роль сімейного лікаря в наданні медичної допомоги інфекційним хворим важко переоцінити, адже саме до них звертаються пацієнти у першу чергу. І невідомо, з яким захворюванням такому лікареві доведеться стикнутися.

На конференції йшлося про реалізацію в Україні державної цільової програми діагностики, лікування та профілактики вірусних гепатитів, етико-правові основи імунопрофілактики, труднощі діагностики малярії, особливості перебігу дитячих інфекційних захворювань, підходи до терапії гострих кишкових інфекцій та менінгіту. Загалом учасники конференції заслухали понад 20 доповідей, взяли участь у роботі пленарного засідання, семінарах та «круглих столах», а також познайомилися із новими фармацевтичними препаратами для лікування інфекційних хвороб.

Також у рамках конференції відбулася навчально-методична нарада завідувачів кафедр інфекційних хвороб вищих медичних навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації та головних спеціалістів за спеціальністю «інфекційні хвороби» та відповідна нарада дитячих інфекціоністів України.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів