За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу.
|
За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. В Україні вперше відзначався цей день у 1993 році. Метою «Дня пам’яті померлих від СНІДу» є привернення уваги спільноти до цієї проблеми, проведення профілактики цього захворювання серед населення. Статистика померлих від СНІДу в світі невтішна. Від СНІДу померло людей вже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому.
В Чернігівській області за період епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією (з моменту реєстрації першого випадку ВІЛ-інфекції у 1987 році) офіційно зареєстровано 410 випадків смерті від СНІДу із 4950 зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції. Тільки у 2013 році в області зареєстровано 118 випадків смерті ВІЛ-інфікованих осіб, з них 77 осіб померло від СНІДу, 41 особа – від інших захворювань. Серед померлих від СНІДу 65% – це особи у віці 25 - 40 років, 27% – 40 - 49 років, 5% – старше 50 років. У 2014 році вже зареєстровано 37 випадків смерті серед ВІЛ-інфікованих, з них 23 – від СНІДу.
Завдяки забезпеченню широкого доступу ВІЛ-інфікованих дорослих та дітей до лікування та профілактики опортуністичних інфекцій, проведення антиретровірусної терапії темпи приросту випадків смерті зменшуються, покращилась якість та тривалість життя ВІЛ-інфікованих. Антиретровірусну терапію в області отримує 1213 ВІЛ- інфікованих осіб, з них 73 - дитини. Протягом 2014 року взято на АРТ 112 осіб, і ця робота буде продовжена.
|
|