Меню
 
Головна arrow Новини
За здоровий спосіб життя

«Нову сильну українську державу може побудувати тільки здорова у всіх відношеннях нація» - таким був лейтмотив зустрічі студентів Чернігівського професійного будівельного ліцею з лікарем наркологом Чернігівського обласного наркологічного диспансеру та фахівцями обласної наукової медичної бібліотеки.

Захід відбувся 15 травня 2014 року в приміщенні читального залу філії №5 Чернігівської міської бібліотеки імені М. Коцюбинського, яку вже багато років очолює Галина Смолян.

Основною метою зустрічі лікаря-нарколога Петра Седня було формування в студентів уявлення про шкідливі звички та їх згубну дію на здоров’я людини. Петро Петрович переконливо та аргументовано висвітлив медичні аспекти проблеми і наслідки цих згубних звичок. Назвавши багато життєвих прикладів, розповів присутнім, яку шкоду організму, особливо жіночому, завдає куріння, вживання алкогольних напоїв, наркотичних речовин. Лікар- нарколог розповів про методи позбавлення від шкідливих звичок та відповів на безліч запитань, які цікавили присутніх.

В заході взяли участь також фахівці обласної наукової медичної бібліотеки. Зокрема, директор Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки Надія Яременко підготувала пізнавальні та змістовні повідомлення про переваги здорового способу життя, ознайомила студентів з його важливими складовими. Вона зазначила, що ведення здорового способу життя прямо впливає на збереження, зміцнення і відновлення здоров’я і опосередковано – на успіх у навчанні, сприяє інтелектуальному й духовному розвитку особистості.

Головний бібліограф Ірина Воронцовська у своєму виступі акцентувала увагу на те, що здоровий спосіб життя не потребує додаткових коштів і доступний кожному. Але разом з тим він може показатися складним для тих, хто не наважиться докласти своїх зусиль, щоб повернути в інше русло думки, звички, харчування тощо. Адже за здоров’я треба боротися, ціна може бути дуже високою.

Бібліограф навела приклади життя видатних лікарів – Федора Углова (прожив 104 роки), Миколи Амосова (90 років), Станіслава Змачинського (104 роки), Володимира Нєговського (95 років), які відмовившись від шкідливих звичок, прожили довге та плідне життя, врятувавши тисячі людей від тяжких недуг.

Наприкінці зустрічі до студентів звернувся активіст Чернігівської громадської організації «Клуб екстремального відпочинку «Семаргл», який вже багато років дотримується здорового способу життя. Він навів аргументи щодо переваг здорового способу життя, які випробував на власному досвіді. А також запросив записатись в клуб однодумців, де молодь, яка вільна від наркотичного дурману, знаходить інші цікаві розваги та робить добрі справи для жителів Чернігова.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів