В нашій державі проходить Всеукраїнський тиждень планування сім’ї. Незважаючи на складну ситуацію, держава не перестає опікуватися проблемами здоров’я материнства та дитинства.
Планування сім’ї – це збереження репродуктивного здоров’я населення, запорука народження здорових і головне – бажаних дітей. Наприклад, лише у Чернігові минулого року завдяки впровадженню додаткових репродуктивних технологій народилося близько тридцяти дітей.
За словами завідувачки Центру планування сім’ї Чернігівського міського пологового будинку Тетяни Кирилюк, для того, щоб зберегти репродуктивне здоров’я, кожен повинен знати, що найоптимальніший вік для народження дітей становить 20-35 років, інтервали між пологами повинні бути не меншим, ніж 2-2,5 років, а от аборт – найнебезпечніший метод регулювання народжуваності. «Аборту можна уникнути, якщо використовувати сучасні методи контрацепції. Втім, якщо небажана вагітність таки наступила – до лікаря слід звернутися якомога раніше. Слід відмітити таку тенденцію, – зазначає Тетяна Кирилюк, – на Чернігівщині, як і в усій Україні, зростає кількість статевих інфекцій, що стають причинами безпліддя у чоловіків і жінок. Тому статевим партнерам у будь-якому віці слід дотримуватися культури сексуальної поведінки, а якісна контрацепція зробить інтимне життя чоловіка і жінки більш насиченим та усуне зайві хвилювання та тривоги».
Також спеціаліст наголошує – чоловіки не звикли активно звертатися до лікарів зі своїми сексуальними проблемами, хоча лише протягом минулого року до Центру звернулося понад 300 чоловіків (25 осіб на 100 тис. населення). А ось жінок з такими проблемами звернулося понад 750.
«Хочу побажати подружнім парам не зволікати зі зверненнями до нашого Центру, адже наша мета – якомога раніше виявити такі захворювання, як безпліддя, не виношування вагітності тощо. Тільки завдяки своєчасному обстеженню та догляду з боку лікарів подружня пара зможе отримати здорову дитину», – зауважила Тетяна Кирилюк.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|