Меню
 
Головна arrow Новини
31 травня – Всесвітній день без тютюну.

Всесвітній день без тютюну відзначається ВООЗ з 1987 року. Саме цього дня, в останній день весни, у багатьох країнах світу відбуваються антитютюнові акції, проходять лекції за участі лікарів, представників громадських організацій, соціальних працівників тощо.

Щорічно глобальна тютюнова епідемія забирає близько 6 мільйонів людських життів. Більше 600 000 чоловік з числа цих людей не є курцями і вмирають в результаті вдихання вторинного тютюнового диму. За відсутності дій до 2030 року епідемія буде щорічно приводити до смерті більше 8 мільйонів чоловік.

Основними причинами смертей, пов'язаних із тютюнокурінням, є серцево-судинні захворювання (47%), захворювання органів дихання (19%), рак легенів (16%), онкопатологія іншої локалізації, частіше кишківника (9%), інші причини (9%). Близько 70%, пов'язаних із тютюном смертей сталися з людьми віком від 35 до 69 років, а це означає, що кожен померлий у цій віковій групі втратив у середньому 19-20 років життя.

За даними Міністерства охорони здоров’я України, зараз в державі палять близько 11, 5 млн. жителів, з них — 9,1 млн. чоловіків та 2,5 млн. жінок. У відсотковому відношенні — 60% і 11,2% відповідно. Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років – постійні курці. Більше ніж половина всіх курців в Україні свою першу сигарету викурили у віці до 12 років.

«Тютюнокуріння – серйозна медико-соціальна проблема. Складність її вирішення полягає у невідповідності стандартного відношення до куріння в суспільстві та його дійсного значення у руйнуванні здоров'я людей, – стверджує головний лікар Чернігівського обласного наркологічного диспансеру Петро Седень. – Часто люди не розуміють, що саме тютюн є причиною безлічі хвороб, немає жодного органу та системи людського організму, які б не страждали через цигарки. Вченими вже доведено, що у тютюновому димі міститься майже 250 речовин, що здатні викликати не тільки онкологічні захворювання, а й серцево-судинні, неврологічні, легеневі, ендокринологічні проблеми. На жаль, з кожним роком зростає кількість молоді, що курить, а також жінок, особливо молодих, які вже не уявляють свого життя без цигарки. Але уникнути проблеми легше, ніж виходити з неї ціною героїчних зусиль. Профілактика набагато ефективніша за найсучасніше лікування: більшість курців не можуть кинути палити навіть за умов медичного та психологічного втручання. У зв’язку з цим важливо зосередити увагу на запобіганні початку куріння, яке повинно починатися із дитячого садочка, школи та сімейного оточення.

Спеціалісти обласного наркологічного диспансеру постійно опікуються проблемою куріння, адже це одне з основних наших завдань. Ми володіємо сучасними методиками для того, щоб цілком безкоштовно і здебільшого ефективно позбавити людину будь-якого віку позбутися залежності від психоактивних речовин, що містяться у тютюновому димі. Отже, запевняю – якщо людина звернеться до нас стосовно позбавлення тютюнової залежності, ми їй обов’язково допоможемо. А взагалі, звертаючись до тих, хто хоче кинути курити, наголошу – це можна зробити, причому безболісно для організму, без абстинентних проявів – просто розпочніть свій ранок без цигарки. Побачите – ваш організм за це вам же і віддячить!»

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів