Меню
 
Головна arrow Новини
Кров людська – не водиця.

14 червня відзначався Всесвітній день донора крові. Важливість переливання крові важко переоцінити, адже завдяки гемотрансфузії медики щоденно рятують тисячі і тисячі життів у всьому світі. Переливання крові та її компонентів завжди було і є ефективним методом поповнення об’єму крові у людському організмі під час здійснення складних хірургічних операцій, інших ургентних станів. А ще із донорської крові виготовляють препарати, що використовуються у різних галузях системи охорони здоров’я.

Чернігівщина – один з регіонів України, в якому донорський рух має свої традиції і робота із залучення людей до добровільного здавання крові знаходиться на порівняно високому рівні.

«Втім, – стверджує головний лікар обласної станції переливання крові, кандидат медичних наук Павло Герасименко, – ситуація в Україні загалом і в нашому краї зокрема по кількості добровільних донорів ще далека від стандартів, рекомендованих ВООЗ, адже для того, щоб відповідати цим нормам, нам необхідно збільшити кількість донорів у 1,5 – 2 рази. Зараз на Чернігівщині проживає понад 13 тис. людей, які хоча б раз у житті здавали кров. Серед них – 1200 людей, що мають звання Почесного донора (ті, хто здав 40 літрів крові), а також дві людини, що мають державне звання Заслуженого донора України (ті, хто здав 100 і більше літрів крові).

Обласна станція переливання крові – потужний заклад, що входить до системи Української служби крові, за показниками нашої роботи ( кількість донорів, кількість заготовленої крові та її компонентів, дотримання санітарно-гігієнічний норм під час обстеження донорів та забору крові, наявність сучасного лабораторно-діагностичного обладнання, тощо) ми входимо до 15 кращих закладів України. На теперішній час ми заготовили майже 9 тис. літрів крові, маємо, так би мовити, «стратегічний запас» крові. До речі, станція долучилася до роботи з відправки альбуміну у зону проведення антитерористичної операції на сході країни, а під час здійснення «революції гідності» на київському Майдані кров, заготовлена нашою станцією, також згодилася. А взагалі ми готові до будь-якого розвитку подій, можемо надати як консервовану кров , так і необхідну кількість донорів для переливання людям, що постраждали під час масових аварій, у великих дорожньо-транспортних пригодах, інших непередбачуваних ситуаціях та техногенних катастрофах.

Звісно, є і проблеми. Головна з них – необхідність поповнення кадрового резерву донорів, створення загальноукраїнської бази донорів, а також гідна грошова компенсація тим, хто здає кров не на безоплатній основі.

Приємно, що в місті і області існують колективи, які завжди із задоволенням масово здають кров. Це представники МВС, СБУ, інших силових структур. Особливу хочу відмітити медиків Чернігова. Вони, як ніхто інший, розуміючи важливість гемотрансфузії, активно беруть участь у здаванні крові.

Жодним нормативним актом чи законом не можна змусити людину прийти до нас і здати кров. Тому лише власна гідність, розуміння того, що 300–400 мілілітрів зданої крові здатні врятувати комусь життя, висока громадянська (як би це пафосно не звучало) позиція – запорука подальшого розвитку донорського руху на Чернігівщині» – наголошує Павло Герасименко.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів