Меню
 
Головна arrow Новини
Пріоритет – здоров’я населення

Як відомо, в Україні відповідним рішенням Уряду призупинено подальше реформування системи охорони здоров’я. Адже, як з’ясувалося, попереднє керівництво держави при оголошеній реструктуризації вітчизняної медицини не врахувало найважливіших факторів, а саме - вимог населення до наближення невідкладної та спеціалізованої медичної допомоги до його потреб та не звернуло належної уваги на той факт, що будь-яке реформування повинно мати під собою відповідне матеріальне підґрунтя. Тому не секрет, що таке зміщення акцентів та нехтування головними пріоритетами в галузі і призвело до суттєвих кадрових змін як у вищому керівництві галузі, так і на рівні областей.

Нещодавно призначений на посаду начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш 25 червня 2014 року зустрівся із журналістами аби розповісти про своє бачення подальшого розвитку медичної галузі Чернігівщини.

Керівник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, зокрема, зазначив, що теперішній стан надання медичної допомоги населенню не може влаштовувати як медиків, так і самих пацієнтів. Особливе занепокоєння викликає кадрове питання, яке не вдається покращити протягом вже кількох десятиліть. Наразі в середньому, укомплектованість медичних закладів лікарями є недостатньою і становить близько 80%. Є райони, де цей показник сягає лише 60%. Тому, на думку Петра Гармаша, майбутнє за потужними лікувальними закладами, які будуть надавати і хірургічну, і екстрену медичну допомогу пацієнтам.

На даний час в області працює близько 240-а сімейних лікарів, ще 38 таких лікарів проходять інтернатуру, і очікується приїзд 38-ми інтернів за результатами розподілу у вищих навчальних закладах. Загалом, на Чернігівщині створено 20 центрів первинної медико-санітарної допомоги, яким підпорядковані ФАПи і амбулаторії.

Начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш розповів, зокрема, про фінансування медичної галузі, зазначивши, що в поточному році надійшли кошти у розмірі 960 млн грн., з необхідних 1,36 млрд грн. Але медичні працівники докладають максимум зусиль, щоб надати населенню області якісні послуги.

Всі, хто хоча б раз звертався за медичною допомогою, стикався із пропозицією сплати благодійних внесків. Петро Гармаш переконаний – прозорість сплати благодійних внесків повинна посідати чільне місце і бути доступною для кожного відвідувача поліклініки чи пацієнта стаціонару. З цією метою до медичних закладів області надіслано роз’яснення та вже облаштовані стенди, на яких розміщено інформацію про напрямки використання внесків.

На брифінгу йшлося і про ситуацію із будівництвом у Чернігові обласного перинатального центру. За словами очільника Управління, на даний час всі відповідні постанови призупинені, а відтак нові медичні заклади створюватися не будуть. «Втім у Чернігівському пологовому будинку відкрито відділення екстрагенітальної патології і багато питань, пов’язаних із наданням відповідної допомоги жінкам, воно вирішить. Це відділення створено за рахунок ліжок гінекологічного відділення чернігівських міських лікарень №3, 2, денного стаціонару Центру планування сім’ї», - повідомив керівник.

Також Петро Гармаш розповів про можливість медичних закладів області надати необхідну допомогу з гемодіалізу хронічно хворим пацієнтам з Донецької області, що звернулися з відповідним листом до МОЗ України та Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації.

«За умов сплати коштів з боку Донецької ОДА ми зможемо прийняти на лікування таких пацієнтів. У нас в області налічується 201 пацієнт, який отримує гемодіалізну терапію, на їхнє лікування на рік передбачено близько 30 млн грн., одна процедура обходиться обласному бюджету у 1060 грн. При потребі відповідне відділення обласної лікарні буде працювати у три зміни ми можемо розмістити цих хворих у стаціонарі обласної лікарні, якщо вирішиться питання міжбюджетних трансферів»- зазначив Петро Гармаш.

Стосовно фінансового забезпечення низки урядових програм щодо безкоштовного забезпечення лікарськими препаратами певних категорій громадян зазначено: область повинна отримати лікарських засобів на суму у 50 млн грн., по 16-ти з 18 таких програм вже розпочато закупівлі. Тому є надія, що це питання буде вирішено.

На завершення брифінгу Петро Гармаш висловив сподівання, що подібні зустрічі із журналістами стануть регулярними, адже прозорість і відкритість роботи Управління – невід’ємна складова пріоритетних напрямків роботи системи охорони здоров’я.



Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів