Меню
 
Головна arrow Новини
Зупинитися, поки не пізно! 26-го червня - Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їхнього незаконного обігу

Безперечно, наркоманія – страшна хвороба сучасності, адже негативні явища, спричинені вживанням наркотичних речовин, несуть у собі велику небезпеку для всього людства. Психоактивні речовини, насамперед, негативно впливають на здоров’я людей, сприяють розвитку безлічі соматичних та психічних захворювань, а відтак – збільшують смертність серед населення.

Наркоманія супроводжує і різні форми злочинності, тому що, по-перше – з метою отримання наркотиків залежні від них люди вчиняють особливо тяжкі насильницькі дії, по-друге – наркомани часто-густо чинять злочин саме під впливом на психіку різноманітних хімічних речовин. А ще взаємозв’язок між наркоманією та злочинністю проявляється у вчиненні протиправних дій, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків – виготовленням, збутом, придбанням.

За неофіційними статистичними даними, в нашій державі близько трьохсот тисяч людей залежні від психоактивних речовин, причому левова частка з них припадає на молодь до 25-ти років. Є і офіційні дані. Наприклад, на обліку в обласному наркологічному диспансері наразі знаходиться 1700 наркозалежних, 1150 з яких – жителі Чернігова. Як стверджує головний лікар закладу Петро Седень, за умов своєчасного звернення до лікарів, які застосовують до таких хворих сучасні види лікування, зокрема, опіоїдну замінну терапію, людині можна допомогти позбутися залежності від наркотичних речовин та повернути її до нормального життя.

«Метадонова замісна терапія – один з дійових методів позбавлення людини наркотичної залежності. Її використовують практично в усіх розвинутих країнах світу, вона здійснюється за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я та спільної Програми ООН по ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС). Ця програма, яка, до речі, знаходить своє застосування і на території Чернігівської області, у першу чергу , має на меті соціалізацію наркозалежних, відмову їх від внутрішньовенного вживання речовин. Терапія здійснюється при повному контролі з боку лікаря-нарколога та вимагає призначень інших спеціалістів. Застосування метадону має низку переваг. По-перше – низька собівартість препарату, по-друге – його доза на відміну він інших опіатів не зростає до безкінечності, по-третє – його дія триває від 12-ти до 24-х годин, що відрізняє метадон від речовин цього ряду» - зазначає Петро Седень.

На Чернігівщині вже розроблено обласну програму боротьби із наркоманією, над якою працювали члени профільної комісії обласної ради разом із фахівцями обласного наркологічного диспансеру.За словами голови комісії з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Валерія Зуба, є сподівання, що найближчим часом програму профінансують і вона буде активно втілюватися у життя.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів