Меню
 
Головна arrow Новини
В обласному кардіологічному відкрито новий кабінет комп’ютерної томографії

Обласний кардіологічний диспансер має всі можливості для надання високопрофесійної консультативної, лікувальної та реабілітаційної допомоги, адже у закладі встановлено сучасне обладнання, що відповідає європейським нормам. У цьому 9 липня 2014 року переконалися представники обласної влади та журналісти, які побували у КЛПЗ «Обласний кардіологічний диспансер».

Особливо гостей, серед яких були заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман та заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, зацікавив суперсучасний мультиспиральний комп’ютерний томограф, яких в Україні встановлено лише чотири (у Великій Британії – 11, Німеччині – 9, Російській Федерації – 5). Обладнання надчутливе, має високу швидкість і якість сканування. Зокрема, томограф лише за 0,4 секунди встигає віртуально «розрізати» окрему частину тіла, яку досліджують (у даному випадку – органи серцево-судинної системи) на 64 ділянки завтовшки 0,5 міліметра. Для того, щоб відсканувати все тіло, апарату потрібно менше хвилини і якщо раніше пацієнт під час обстеження змушений був декілька разів затримувати дихання (від чого страждала якість зображення), то тепер достатньо однієї затримки протягом двох-трьох секунд. Як зазначив головний лікар закладу Ігор Батог, отримана під час дослідження інформація надходить до комп’ютера, якій відтворює віртуальну модель ділянки тіла. Таким чином лікар може встановити діагноз та ступінь поширення хвороби, зокрема, у пацієнтів з ендокардитами, перикардитами, аневризмами аорти тощо.

На придбання і установку такого обладнання пішло близько 1 мільйона доларів США, що стало можливим лише з допомогою інвестицій приватної клініки «Євроскан».

За словами Ігоря Батога, нове обладнання здійснює також стравохідну електрокардіостимуляцію для виявлення та лікування різних видів аритмій, виявляє синдром слабкості синусового вузла та діагностує ішемічну хворобу серця у тих пацієнтів, які не можуть брати участь у навантажувальних пробах.

Гості закладу також дізналися, що у диспансері розпочалося впровадження ультразвукової діагностики ниркових судин, судин шиї, для чого нещодавно було закуплено спеціальні датчики та апаратура для «кальціум-скорингу», що визначає рівень кальцію у серцевому м’язі.

Співробітники закладу розповіли про роботу відділень гіпертонічної хвороби, ішемічної хвороби серця, міжрайонного інфарктного відділення, лабораторії, фізіотерапевтичного та поліклінічного відділення, яке розраховане на 160 відвідувань за зміну. Під час зустрічі з представниками влади та журналістами основний акцент було зроблено на тому, що КЛПЗ « Чернігівський обласний кардіологічний диспансер», незважаючи на скрутне матеріальне становище в галузі, знаходить можливість для удосконалення стану надання медичної допомоги пацієнтам, наближаючи її до європейського рівня.



Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів