Меню
 
Головна arrow Новини
Біньковський Анатолій Григорович
(75 років від дня народження (13.08.1939-18.02.2005)

Завідувач неврологічного відділення міської лікарні №4 (1984 – 2004), заслужений лікар України

Анатолій Біньковський народився в родині вчителів у с. Зарічанка Чемировецького району, Хмельницької області. Закінчив Кам’янець-Подільський фельдшерсько-акушерський технікум. Працював у фельдшерсько-акушерському пункті на Тернопільщині, служив в армії. Вищу освіту одержав у Київському медичному інституті. Після закінчення вузу, працював у медичних закладах Києва, районному місті Носівці Чернігівської області, з 1977 року у Чернігові. Покликав його у Чернігів головний лікар обласної лікарні Анатолій Груша, знайомство з яким відбулося на одному із занять невропатологів при Київському інституті удосконалення лікарів. При знайомстві виявилось, що їх об’єднувала не тільки спільна спеціалізація - неврологія, а і захоплення гіпнозом. Анатолій Григорович навіть хотів більш серйозно зайнятися цією тематикою, але життя внесло свої корективи. В міській лікарні №4 вкрай не вистачало невропатологів, а людей з хворобами нервової системи ставало з кожним роком більше. Район «Шерстянки», так його будуть називати чернігівці, достатньо великий і його мешканці потребували якісної медичної допомоги. Міська лікарня №4 була відкрита у 1983 році, й повинна була виконувати ці завдання. Анатолій Григорович Біньковський очолив неврологічне відділення, а згодом став головним невропатологом міста.

Його називали «чернігівським Касьяном», ім’я Анатолія Біньковського було відомим не тільки за межами однієї області, а й країни. В цій людині поєднувалися одночасно фундаментальні знання і великий Божий дар лікаря мануальної терапії. Золоті долоні, чуткі пальці підіймали на ноги тяжко хворих, іноді таких, що втрачали останню надію на повноцінне життя.

Його бібліотечний формуляр не був перенасичений записами, але назавжди за ним була закріплені книги – «Мануальна терапія при неврологічних синдромах остеохондрозу хребта» та «Мануальна терапія при вертебральній патології». Він мріяв відкрити на базі неврологічного відділення лікарні центр вертебрології.

Життя цієї чудової людини обірвалося передчасно - у 66 років.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Чернігівська обласна наукова медична бібліотека Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів