Меню
 
Головна arrow Новини
Чужих дітей не буває.

Через події на сході України та анексію Криму не один десяток тисяч жителів змушені тимчасово переселитися в інші регіони України, зокрема, і на Чернігівщину. Звісно, що люди переїжджають з дітьми аби вони хоча б на якійсь час відчули спокій, змогли відновити свій психологічний стан та здоров’я.

Як повідомляє заступник головного лікаря Чернігівської міської дитячої поліклініки №1, головний педіатр м.Чернігова Людмила Овсієнко, станом на 26 серпня 2014 року на облік до педіатрів обласного центру взято 160 дітей, які занесені до реєстру. У поліклініках Чернігова розміщено оголошення, куди і в який час звертатися переселенцям із дітьми, вказані телефони адміністрації поліклінік та допоміжних служб.

«Всі діти ретельно обстежені педіатрами, при необхідності їх направляють на додаткове обстеження та амбулаторне лікування до денних стаціонарів, що розміщені в обох наших поліклініках, – запевняє Людмила Овсієнко. – При денних стаціонарах працюють висококваліфіковані психологи та вихователі, які роблять все можливе для соціальної та психологічної реабілітації хлопчиків та дівчаток. Є такі батьки, що змушені були виїхати з Донеччини та Луганщини дуже швидко, тому і не потурбувалися про дитячі амбулаторні медичні книжки. У таких випадках ми зі слів батьків встановлюємо анамнез хвороб, якими свого часу перехворіли дітки і відкриваємо їм нові медичні книжки. До нас потрапляють діти різного віку. Нещодавно приїхала мати з триденною дитиною. Того ж дня до них прийшли дільничний педіатр та патронажна медична сестра, оглянули дитину та дали матері необхідну консультацію. Що мене особисто вражає, – продовжує Людмила Овсієнко, – так це те, що батьки-переселенці дивуються, що в нас і обстеження, і лікування у денному стаціонарі безкоштовне. А ми саме на цьому і робимо акцент, адже діти, що потерпали від військових дій та отримали неабиякий стрес, не повинні бути кинутими напризволяще та відчувати негаразди. Якщо в нас є безкоштовні вакцини, то тим, кому це потрібно, згідно з графіком профілактичних щеплень, ми робимо вакцинацію від інфекційних захворювань. Сподіваюся, що така ситуація буде тимчасовою і батьки зі своїми дітьми обов’язково повернуться до рідних домівок. Так вже троє діточок зняті з обліку та поїхали до визволеного українськими військами Слов’янська. Батьки заходили до нас, дякували за прихисток та медичний супровід.

На щастя, серед дітей не було таких, що потребували стаціонарної допомоги. Хоча, якщо б вона була потрібна, ми обов’язково її б надали, для цього у нас є всі умови, медикаменти та необхідне обладнання.

Крім того, станом на 26 серпня 2014 року до загальноосвітніх шкіл обласного центру оформлено 77 дітей переселенців, а до дитячих дошкільних закладів – 43 діточок.

Отже, педіатрична служба готова до будь-якого розвитку подій і здатна надавати медичний супровід будь-якій кількості дітей зі сходу України».

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів