Меню
 
Головна arrow Новини
За багаторічною традицією, кожної другої суботи вересня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день надання першої медичної допомоги.

Мета надання першої медичної допомоги — проведення необхідних найпростіших медичних заходів для врятування життя, зменшення страждань і запобігання можливим ускладненням. Як свідчить практика, ситуації, які потребують негайного втручання та екстреної медичної допомоги, часто виникають раптово, в умовах дефіциту часу та відсутності кваліфікованого медичного працівника. У такому разі, коли порятунок людського життя визначається секундами, важливо не панікувати, діяти швидко та рішуче.

Саме таким навичкам і навчають всіх бажаючих працівники обласної організації Товариства Червоного Хреста України на спеціальних курсах, які започатковані ще з тих часів, коли виникла сама організація. Звісно, що особливої актуальності курси набувають саме зараз, під час військових дій на території нашої держави. За словами інструктора курсів Світлани Колесової, бажаючих взяти участь у навчанні стає дедалі більше, причому дуже охоче займається молодь, яка опановує навички по зупинці кровотечі, іммобілізації при переломах кінцівок, навчається проведенню штучного дихання та масажу грудної клітини під час зупинки серця.

«В нас діє кілька циклів по 6 та 12 годин, – розповідає інструктор Світлана Колесова. – По закінченні курсів ми видаємо сертифікат міжнародного зразка, що дає право надавати долікарську допомогу. У приміщенні нашого Товариства облаштовано спеціальне приміщення, де ми і займаємося. В нас є манекени, інший наочний матеріал, який дозволяє людям ефективно та якісно оволодіти необхідними навичками. До нас приходять люди різного віку, різних професій. Приходять навіть професійними групами. Так у нас займається група працівників торгівлі та однієї з банківських установ. Програма, розроблена медиками, дуже насичена та ефективна. Тому ми впевнені – ті, хто закінчив наші курси, завжди зможуть врятувати здоров’я і життя людини».Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів