Незважаючи на стан фінансування медичної галузі України, а відтак – скасування низки пілотних проектів, Уряд та Міністерство охорони здоров’я продовжують турбуватися про забезпечення ліками хворих на артеріальну гіпертензію. Завдяки реалізації на Чернігівщині пілотного проекту щодо регулювання цін на гіпотензивні препарати, протягом останніх півтора року вдалося майже на третину знизити випадки захворювань жителів Чернігівщини на інфаркт міокарда, інсульт та інші серцево-мозкові хвороби. Про це 6 жовтня 2014 року повідомлено на черговому засіданні робочої групи з впровадження проекту за участю в.о. обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергія Журмана, начальника Управління охорони здоров,я обласної державної адміністрації Петра Гармаша, начальника відділу лікувально-профілактичної допомоги та мобілізаційної роботи Управління охорони здоров’я Галини Лисенко, начальника управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Юрія Бойка, начальника Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в області Світлани Соколової.
На засіданні зазначалося, що на реалізацію пілотного проекту з державного регулювання цін на гіпотензивні препарати для Чернігівщини виділено 3 млн. 24 тис. гривень, 1 млн. 170 тис. з яких вже використано. За словами Ігоря Батога, у подальшому кошти освоюватимуться окремими траншами, які періодично надходитимуть для потреб регіону. Всі лікувально-профілактичні заклади області повною мірою забезпечені рецептами для таких препаратів, причому дотримується ретельний контроль за їхнім виписуванням, зберіганням та обліком.
Станом на 1 жовтня 2014 року виписано близько 80 тис. рецептів та збільшено кількість аптечних установ, які задіяні у реалізації цього пілотного проекту майже до 180 (проти 140 минулого року). Зараз Міністерство охорони здоров’я працює над збільшенням переліку препаратів, що беруть участь у проекті.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|