Меню
 
Головна arrow Новини
Проста діагностика важкої хвороби.

20 жовтня згідно з Указом Президента України від 17.01.05 №42/2005 відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Його мета – привернення уваги суспільства до проблем онкопатології грудей, сприяння ранньому виявленню злоякісних пухлин, підвищення доступу жінок до консультативної та лікувальної допомоги, а також їх навчання методам самообстеження грудей.

Останнім часом рак молочної залози викликає особливе занепокоєння як у медиків, так і у громадськості, адже у всьому світі збільшилася кількість випадків цього виду раку. Незважаючи на те, що медики володіють сучасною діагностичною апаратурою та здатні попередити розвиток пухлин на ранній стадії, смертність від цієї недуги у всьому світі загалом і в Україні зокрема, зростає. Так, щорічно у світі реєструється більше 1 млн. випадків раку молочної залози, а за даними Національного канцер-реєстру України, протягом 2012-2013 років зареєстровано 35 тис. випадків вперше діагностованого раку молочної залози. На жаль, близько 4 тис. жінок протягом минулого року померли, адже це захворювання було виявлено на пізніх, неоперабельних стадіях.

За словами головного лікаря КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер», заслуженого лікаря України Володимира Зотова, близько 30% випадків раку молочної залози в регіоні діагностується в занедбаних стадіях, що призводить до зростання витрат на лікування у 25-30 разів порівняно з тим, коли пухлина виявляється на ранній стадії. Саме тому великої актуальності набуває впровадження профілактики та ранньої діагностики, що продовжує тривалість нормального життя хворих на рак молочної залози після встановлення діагнозу на початкових стадіях та зменшує витрати на лікування. «Серед факторів, що впливають на розвиток раку молочної залози – незадовільна екологічна ситуація, необізнаність жінок з правилами самообстеження грудей, несвоєчасно вилікувані хронічні захворювання тощо. Кожного року наші спеціалісти виявляють по кілька десятків випадків раку молочної залози і роблять все необхідне для діагностики та лікування такої патології. Головне – щоб жінки своєчасно до нас зверталися», – зауважує Володимир Зотов.

З метою масового обстеження жінок області щодо раннього виявлення раку молочної залози, щорічно у закладі проводиться День відкритих дверей, який цього разу буде проведений найближчими днями. Кожна жінка може безкоштовно звернутися до поліклініки і без попереднього запису потрапити на прийом до лікаря-мамолога. До послуг жінок функціонують рентгенодіагностика, мамографія, УЗД-діагностика, інші методи виявлення хвороби. Крім того, лікарі нададуть вичерпні консультації щодо профілактики хвороби та правил самообстеження грудей. Практика попередніх років свідчить, що щорічно у День відкритих дверей до диспансеру звертається 60-80 жінок, майже 10% жінок видається направлення на стаціонарне лікування.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів