Меню
 
Головна arrow Новини
Сьогодні стан фінансування галузі охорони здоров’я Чернігівщини залишає бажати кращого. Втім, є сподівання, що основні медичні програми будуть забезпечені коштами у необхідних обсягах. На цьому 27 жовтня під час брифінгу в обласній державній адміністрації наголосив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш.

Останнім часом проблема фінансування вітчизняної медицини має хороші перспективи. Під час засідання Колегії МОЗ України 17 жовтня в. о. Міністра Василь Лазоришинець повідомив, що проведені тендери щодо забезпечення населення лікарськими препаратами дали змогу підписати угоду про виділення коштів у сумі понад 600 млн. грн. на медикаменти. І хоча ця сума повинна була сягати позначки у понад 2 млрд. грн., це свідчить про те, що проблема має тенденцію до поступового вирішення. Так для Чернігівщини виділено суму у майже 600 тис. гривень для потреб дитячої онкології. Тому є сподівання, що протягом найближчого часу область отримає лікарські препарати і для інших галузевих програм.

«Незважаючи на скрутне матеріальне становище галузі, в області триватиме реалізація медичних програм, – зауважив Петро Гармаш. – Це програма протидії захворювання на туберкульоз, репродуктивне здоров’я населення області, програма по боротьбі із цукровим діабетом та інші. Міністерство охорони здоров’я ставить завдання – залучати до їхньої реалізації позабюджетні кошти та кошти місцевих бюджетів. Таким чином програми фінансуватимуться в обсягах наявних коштів і про припинення дії регіональних програм не йдеться».

Також Петро Гармаш наголосив, що реформування вітчизняної системи охорони здоров’я триває. Враховуючи специфіку регіону, необхідно процес реформування галузі адаптувати саме до неї, адже, наприклад, Чернігівщина має найбільшу кількість ліжок на 10 тис. населення – 106, тоді як в Україні цей показник становить 79 ліжок на 10 тис. населення. «Тобто, є питання, які не знімаються і їхнє вирішення буде продовжуватися надалі, причому таким чином, аби реалізовувалася основна мета – покращення якості надання медичної допомоги населенню».

Що стосується використання альтернативних видів палива, то майже 57 % медичних закладів області (ФАПи, амбулаторії) вже використовують дрова, пілети. Потужні заклади опалюються газом і їхнє переведення на інші види палива залежатимуть від інвесторів, які надаватимуть свої пропозиції щодо економного використання енергоносіїв. Зокрема, найближчим часом КЛПЗ «Обласний протитуберкульозний диспансер» буде переведено на альтернативні види палива. Йдеться і про Бахмацьку міжрайонну протитуберкульозну лікарню, де встановлено економічний котел, який дає змогу зекономити понад 200тис. грн. на рік.




Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів