Меню
 
Головна arrow Новини
«Мінздоров попереджає…»

Міжнародний день відмови від куріння відзначається щороку в третій четвер листопада – цього року він припадає на 20 число місяця. Цю традицію започаткувало Американське онкологічне товариство ще в 1977 році, коли головний хірург США Еверетт Куп, оцінивши згубний вплив куріння на організм людини та здатність регулярного куріння провокувати розвиток раку, вперше повідомив співвітчизникам – куріння шкодить здоров’ю!

Поява цього свята здоров'я цілком виправдана, оскільки статистика Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо даної проблеми не може не лякати. Згідно з даними ВООЗ, у всьому світі 90% усіх випадків смертей від раку легенів, 75% смертей від хронічного бронхіту, а також 25% випадків смертей від ішемічної хвороби серця в тій чи іншій мірі викликані курінням людини. Більше того, практично кожні 10 хвилин вмирає курець. Експерти прогнозують, що через 10 років цей показник смертності збільшиться до одного курця у 3 секунди.

Цей день відзначають і в Україні, адже це привід замислитися над тим, що загалом зараз курить десята частина жінок, більше половини всіх чоловіків, 53% старшокласників і близько 12% дітей до 18 років. Кілька років поспіль Україна посідає четверте місце у Європі та 10-12 у світі за відсотком курців серед дорослих і молоді.

«Єдиний дійовий метод не курити – не брати до рук цигарки, адже куріння тютюну викликає неймовірну залежність. Незважаючи на потужну роз’яснювальну роботу серед населення, очевидну шкоду від куріння та проведення профілактичних заходів, цигарки все частіше стають атрибутом сучасного життя, – зауважує головний лікар КЛПЗ « Обласний наркологічний диспансер» Петро Седень. – У так званому цигарковому тютюні, якій із самого тютюну складається лише на 10%, міститься безліч хімічних речовин, які беруть участь в обміні речовин людського організму. Саме вони і викликають залежність. Покинути курити можна і за рахунок власних зусиль, сили волі та бажання вести здоровий спосіб життя. Такі починання можна лише вітати. А ось коли людина, що курить, але бажає припинити залежність від цієї згубної звички, не знаходить мотивації та сил для цього, тоді на допомогу їй приходимо ми, наркологи. Цілком безкоштовно, використовуючи сучасні технології, фізіотерапію та психологію, ми можемо позбавити людину від тютюну. Тому, не зволікайте, а звертайтеся за допомогою».

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів