1 грудня у залі Чернігівської облдержадміністрації відбувся брифінг для засобів масової інформації, присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.
Брифінг відбувся під гаслом «Через обізнаність населення до подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу». На брифінгу з інформацією виступили та дали відповіді на запитання начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Гармаш Петро Петрович, головний лікар обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Дейкун Микола Петрович, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я Зуб Валерій Олексійович та голова Чернігівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Мойсієнко Анжела В’ячеславівна.
Відкрив брифінг Гармаш Петро Петрович, який зазначив, що в боротьбі з небезпечною хворобою забезпечено широкий доступ населення до головної сервісної послуги - обстеження на ВІЛ-інфекцію. Це дає змогу гарантувати реальну доступність населення до безоплатного тестування на ВІЛ. Тобто, надано право кожному жителю області знати свій ВІЛ-статус і, таким чином, забезпечити йому право на лікування і життя, а спеціалістам - знати реальну епідеміологічну картину і приймати адекватні управлінські рішення. Протягом 2014 року в області пройшли обстеження 66 тисяч громадян, що становить 6,2% від населення області. Але, продовжив Петро Петрович, досягнення вагомих результатів у справі боротьби з ВІЛ/СНІДом багато в чому залежить від об’єднання зусиль працівників педагогічних, медичних, правових, соціальних установ, конфесійних і громадських організацій.
Дейкун Микола Петрович відмітив, що основними шляхами передачі ВІЛ-інфекції залишаються статевий, ін’єкційний та від матері до дитини. Особлива увага приділяється ВІЛ-інфікованим жінкам та дітям. У повному обсязі вагітні та новонароджені забезпечені медикаментами для профілактичного лікування. Усі діти, народжені від ВІЛ-інфікованих матерів, 100% забезпечені адаптованими молочними сумішами (за рахунок коштів обласного бюджету), що унеможливило передачу ВІЛ через грудне вигодовування. На сьогодні, продовжив Микола Петрович, на виконання Закону України від 20 жовтня 2014 року «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014 – 2018 роки» розробляється проект відповідної обласної Програми, який буде розглядатися на сесії обласної ради. Проект формується широким колом спеціалістів департаментів та управлінь облдержадміністрації, відомств та служб, громадських організацій ВІЛ-сервісного спрямування. У проекті програми необхідно максимально передбачити заходи щодо зниження рівня розповсюдження ВІЛ-інфекції шляхом надання якісних послуг з профілактики, насамперед представникам груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, а також послуг із лікування, догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ на що передбачити необхідні кошти.
Зуб Валерій Олексійович зазначив, що найближчим часом відповідну програму буде розроблено і на Чернігівщині. Її виконавцями будуть обласна та районні державні адміністрації, міськвиконкоми, урядові та неурядові ВІЛ-сервісні організації. Фінансове забезпечення заходів обласної Програми буде передбачено за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а також міжнародних донорських організацій.
Мойсієнко Анжела В’ячеславівна проінформувала, що з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в області щороку проводиться місячник боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом «Через обізнаність населення до подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу», який дозволяє залучити до профілактичних заходів школярів, студентську молодь, працівників підприємств та установ регіону.
По закінченню брифінгу Петро Петрович акцентував, що лише за умови спільної скоординованої праці усіх зацікавлених служб, урядових та неурядових організацій можна досягти успіху, запобігти новим випадкам інфікування та призупинити епідемію.
|