Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається в усьому світі щороку 1 грудня. Він став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності населення, вирішення питань розширення доступу до лікувально-профілактичних послуг.
У заходах, які відбулися в обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом, взяли участь в.о. голови обласної державної адміністрації Журман Сергій Миколайович, заступник голови обласної ради Мельничук Валентин Васильович, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністраціі Гармаш Петро Петрович, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС обласної ради Зуб Валерій Олексійович.
Журман Сергій Миколайович ознайомився з роботою закладу та відмітив, що внаслідок проведених організаційних, лікувально-профілактичних та протиепідемічних заходів в області відмічається покращення провідних епідемічних показників, що свідчить про певну стабілізацію ситуації та відповідає загальнодержавній тенденції. Так, знижуються темпи приросту захворюваності населення на ВІЛ-інфекцію, зменшується рівень інфікування осіб молодого віку та рівень передачі ВІЛ від матері до дитини. Велика заслуга у цьому і центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, фахівці якого проводять роботу, спрямовану на запобігання поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу та надає висококваліфіковану допомогу. Перспектива майбутнього, продовжив Сергій Миколайович, залежить, насамперед, від пошуку оптимальних шляхів розв’язання проблеми збереження та зміцнення здоров’я населення, зокрема молоді. Для здійснення цих заходів необхідно забезпечити чітку координацію зусиль органів державної влади та громадських організацій, об’єднань молоді у сфері запровадження здорового способу життя, як одного із напрямів державної молодіжної політики.
Мельничук Валентин Васильович проінформував, що в області на виконання Закону України «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки» на міжсекторальному рівні розробляється проект відповідної обласної Програми (залучено представників 12 урядових і 3 неурядових організацій), який буде поданий до Чернігівської обласної ради. При формуванні проекту враховуються пропозиції усіх зацікавлених сторін.
Виконавці Програми - обласна та районні державні адміністрації, міськвиконкоми, урядові та неурядові ВІЛ-сервісні організації. Фінансове забезпечення заходів обласної Програми буде передбачено за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а також міжнародних донорських організацій. Наприкінці Валентин Васильович подякував колективу закладу за сумлінну працю та побажав успіхів у подальшій роботі.
Гармаш Петро Петрович визначив подальші шляхи боротьби із ВІЛ/СНІДом, які вбачаються у реалізації державної політики, що ґрунтується на принципах забезпечення загального та рівного доступу населення до якісних послуг із профілактики, діагностики та лікування; мобілізації більш широких суспільних верст на протистояння захворюванню.
Головний лікар обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Дейкун Микола Петрович подякував присутнім та запевнив, що фахівці закладу і надалі будуть проводити роботу, спрямовану на якісне надання ВІЛ-сервісних послух населенню області.
|