Меню
 
Головна arrow Новини
Розвиток медичного краєзнавства на сучасному етапі

Саме під такою назвою в читальному залі Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки нещодавно відбулася науково-практична конференція за участю бібліотечних працівників медичних та навчальних закладів області, почесних гостей.

Учасників конференції привітав голова бібліотечної ради, головний лікар обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом, заслужений лікар України, кандидат медичних наук Микола Дейкун. Наголосивши про важливість краєзнавчого напрямку в роботі закладу, він подарував для фондів бібліотек медичних закладів області книгу про свій професійний шлях та родовід Дейкунів «Доля людини».

Книгу про відомого лікаря, депутата Чернігівської обласної ради Миколу Петровича Дейкуна написав український письменник та журналіст, лауреат Малої Нобелівської премії Сергій Дзюба.

Директор Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки Надія Яременко акцентувала увагу на тому, що найголовніше завдання бібліотеки – по крупицям збирати важливу й цікаву інформацію про особливості лікарської діяльності, про людей, які вирішили присвятити себе медицині. На конференції було презентовано третє видання книги «Відомі лікарі Чернігівщини», яке приурочене 90-річчю від дня народження колишнього директора бібліотеки, медичного краєзнавця Матвія Матвійовича Дулі.

Викладач Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, кандидат історичних наук Лідія Лавріненко розповіла про життєвий та творчий шлях Матвія Дулі. Саме під його керівництвом було започатковане медичне краєзнавство та видані перші бібліографічні покажчики та книги з історії медицини Чернігівщини.

Головний бібліограф обласної наукової медичної бібліотеки Ірина Воронцовська ознайомила учасників конференції з Календарем визначних та пам’ятних дат, історичних подій, річниць створення медичних закладів, ювілеїв відомих лікарів Чернігівщини у 2015 році.

Щорічне видання таких календарів і надалі сприятиме збереженню пам’яті про видатних людей, які збагатили медицину своєю звитяжною працею.Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів