Меню
 
Головна arrow Новини
Слово про лікаря і про епоху.

«Доля людини. Микола Дейкун» - таку назву має книга, яку презентував 18 грудня 2014 року у Чернігові її автор, письменник Сергій Дзюба. Вона написана у новому для нього жанрі документального роману і розповідає про відому на Чернігівщині людину - заслуженого лікаря України, кандидата медичних наук, доцента, депутата обласної ради і теперішнього керівника обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Миколу Дейкуна.

Микола Дейкун понад 40 років у медицині. За цей час від пройшов шлях від фельдшера сільського ФАПу, головного лікаря однієї з чернігівських лікарень до начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Микола Дейкун був свідком поступального розвитку системи охорони здоров’я нашого краю, а своїми науковими дослідженнями та викладацькою діяльністю зробив значний внесок у вітчизняну медицину. А ще він нащадок відомого в Україні роду Дейкунів, з якого пішли промисловці, вчені та громадські діячі. Це і спонукало відомого чернігівського письменника Сергія Дзюбу до написання біографічного роману про нашого сучасника Миколу Дейкуна.

«Цей роман – художній твір великого обсягу, написаний на реальному документальному матеріал, – розповідає Сергій Дзюба. – Він про епоху і про людину в ній, велике історичне тло. Там пройшло багато імен, багато персонажів. У плані краєзнавства це буде книжка з безліччю цікавих матеріалів, з яких читач зможе дізнатися про розвиток медицини, передумови її реформування на фоні подій, що відбувалися і відбуваються на Чернігівщині. Загалом на всеукраїнських теренах це рідкісний жанр, хоч на Заході він один з найпопулярніших. Сподіваюся, що ця книга стане джерелом для ознайомлення з Чернігівським краєм, його людьми та особистостями».

«Мені приємно, що ця подія відбулася, – зазначив Микола Дейкун. – Це ідея Сергія Дзюби, ми із ним спілкуємося більше 20 років. Коли мені підходила вже кругла дата – 60 років, він запропонував моє життя оформити у якійсь твір. Я вважаю, що медицина і я – це дві невід’ємні частини. Я пройшов всі ступені в медицині, непогано знаю її та є про що згадати. Я задоволений своєю професійною діяльністю, більше половини життя віддано роботі, маю багато друзів і колег, про яких є, що сказати».

У презентації книги «Доля людини. Микола Дейкун» взяли участь представники медичної спільноти Чернігівщини, зокрема, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, колеги та друзі героя роману, у тому числі заступник голови обласної ради Валентин Мельничук. Незабаром книгу можна буде побачити на полицях бібліотек Чернігова та області. А ще автором підготовлено електронну версію видання.Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів