Обласна дитяча лікарня виходить на новий професійний рівень: 23 грудня 2014 року у закладі відкрито додаткові спеціалізовані ліжка для недоношених дітей, а також немовлят із вродженою патологією. Таким чином, з’явилася можливість для успішної боротьби із дитячою смертністю.
Чернігів – єдиний обласний центр, в якому не має перинатального центру та відділення виходжування недоношених. Тому і рівень смертності серед немовлят в нашій області один з високих в Україні та складає 7,6 на 1 тис. народжених живими, 72% випадків становить смертність у віці до 28 діб. Серед померлих дітей – третина з масою тіла від 500 грамів. Враховуючи таку невтішну ситуацію, обласна влада пішла шляхом концентрації спеціалізованих ліжок у пологовому будинку та обласній дитячій лікарні. Зокрема, в останні три роки покращувалася матеріально-технічна база за рахунок коштів з державного бюджету та благодійних внесків, було встановлено сучасне обладнання та підготовлені спеціалісти з перинатальних технологій. І ось тепер заклад має 30 ліжок для виходжування новонароджених та дітей, які народилися із дефіцитом ваги.
У спеціалізованому відділенні зроблено капітальний ремонт, встановлено кювези та інше обладнання, що відповідає сучасним європейським стандартам.
Із роботою відділення ознайомилися голова обласної ради Микола Звєрєв , виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергій Журман та депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Валерій Зуб.
«Найдорожче, що у нас є – це наші діти. Тому виходжування дітей, які з’явилися на світ трохи передчасно, дуже важливе, адже ми маємо боротися за кожне життя. Завдання влади і лікарів – зробити все необхідне, щоб дитина вижила і мала можливість жити надалі повноцінним життям. Відкриття такого відділення знакова подія для чернігівської медицини», – зазначив Сергій Журман.
«Відділення буде приймати немовлят з усієї області і має всі можливості для того, щоб швидко привезти дитинку з найвіддаленішого її куточка, – наголосив начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш. Якщо у районі дитина з ускладненнями або недоношена, то обладнаним реанімобілем бригада доставляє її до обласної дитячої лікарні, в якій працюють лікарі 32 спеціальностей. Найбільш якісну допомогу можна отримати саме тут.
Комплектація відділення почалася ще у 2012 році, коли ми централізовано отримали майже 5 млн. грн. Тепер з обласного бюджету надійшло ще понад 170 тис. грн. на ремонт його блоків. Хочу звернути увагу на те, що кожна з кювез має акумулятор, що дуже актуально під час аварійного вимкнення електрики».
Загалом КЛПЗ «Обласна дитяча лікарня» останнім часом значно покращила свою матеріально-технічну базу. А саме відділення патології новонароджених дасть змогу розвантажити пологові стаціонари, відділення інтенсивної терапії та покращить якість надання медичної допомоги всім новонародженим.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|