Меню
 
Головна arrow Новини
Підсумки проекту з раннього виявлення туберкульозу, який реалізовувався на Чернігівщині протягом року, обговорено 25 грудня на засіданні «за круглим столом» в облдержадміністрації.

Підсумки проекту з раннього виявлення туберкульозу, який реалізовувався на Чернігівщині протягом року, обговорено 25 грудня на засіданні «за круглим столом» в облдержадміністрації.

Проект «Раннє виявлення туберкульозу серед уразливих груп населення» розрахований, як свідчить його назва, на тих громадян, які живуть із ВІЛ/СНІДом, не мають постійного місця проживання, звільнені з місць позбавлення волі, а також є споживачами наркотичних речовин.

Він має на меті знизити рівень смертності внаслідок сухот та призупинення епідемії мультирезистентного туберкульозу в області. Проект здійснювався за ініціативи Глобального фонду по боротьбі з туберкульозом та Всеукраїнської мережі ЛЖВ.

За словами керівника проекту Павла Ходинчука, протягом року було обстежено 407 пацієнтів, з них: 235 – ВІЛ-інфікованих, 18 – люди, що звільнилися з місць позбавлення волі, 88 – споживачі ін’єкційних наркотиків, 2– безхатченків, а решта з інших груп соціально незахищених категорій населення. За результатами діагностики на туберкульоз виявлено 32 інфікованих, які почали отримувати комплексне лікування.

Головний лікар КЛПЗ «Обласний протитуберкульозний диспансер» Валерій Дубров наголосив: «Як не дивно, але цього року, фтизіатрична та інші служби системи охорони здоров’я Чернігівщини виявили лише 490 випадків туберкульозу, тоді як у минулі роки виявлялося по 700-800 випадків. Це свідчить про те, що поширення хвороби вдається тримати під контролем та про те, що збудник інфекції має властивість циклічно розвиватися. Втім, заспокоюватися не варто, адже особливу проблему у поширенні епідемії становить мультирезистентний та ВІЛ-асоційований туберкульоз. Саме 410 таких громадян взяті на облік в обласний протитуберкульозний диспансер».

Обговорюючи ситуацію з поширенням хвороби на Чернігівщині, учасники засідання констатували той факт, що людей з уразливих категорій населення дуже важко переконувати у необхідності обстеження та лікування. Втім, такі можливості у медиків, а також представників інших зацікавлених служб є. І у подальшому на території області триватиме реалізація інших проектів, спрямованих на покращення ситуації із захворюваністю на туберкульоз.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів