Науково-практичну конференцію відкрив головний лікар Чернігівської міської лікарні №2 Чернігівської міської ради, заслужений лікар України Володимир Фаль, який наголосив, що дуже важливо пам’ятати тих людей, які зробили значний внесок в становлення медицини Чернігівщини.
Про життєвий та творчий шлях видатного хірурга розповів лікар-кардіохірург, кандидат медичних наук, доцент Олександр Осадчий. Присутні довідались, що Феодосій Вассіанович пройшов складний і разом з тим цікавий шлях лікаря-хірурга, розпочавши його з посади головного лікаря й хірурга Щорського району. У роки Великої Вітчизняної війни - провідний хірург госпіталю. З 1945 по 1950 рр. – головний лікар Чернігівської міської лікарні, а згодом - головний хірург області. Слід зазначити, що він також керував науковим медичним товариством та сприяв відкриттю обласної наукової медичної бібліотеки. Феодосій Губенко – автор численних наукових праць.
Головний позаштатний спеціаліст з хірургії Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, кандидат медичних Валерій Василинчук ознайомив присутніх з новими досягненнями хірургії Чернігівщини на сучасному етапі.
Завідувач 2-го хірургічного відділення міської лікарні №2 Чернігівської міської ради, заслужений лікар України Віктор Яковець розповів про продовжувача родинної династії Губенків, засновника школи хірургів в Чернігові - Юрія Костянтиновича Мельничука.
Спогадами про роки співпраці з Феодосієм Губенко поділився заслужений лікар України Сергій Ілліч Богдан, а показом фото з сімейного архіву – внук та правнучка Феодосія Вассіановича.
Директор Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки Надія Яременко висловила надію, що науково-практична конференція послужить добрим прикладом для інших медичних закладів, які також будуть вшановувати пам’ять тих лікарів, які віддавали всі сили заради здоров’я та життя мешканців нашого краю.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|