Меню
 
Головна arrow Новини
У проблемі подолання ракових захворювань не все залежить від медиків.

4 лютого міжнародна медична спільнота відзначила Всесвітній день боротьби із раком. Його започатковано 8 років тому з метою привернення уваги до проблем виникнення, профілактики та лікування онкологічних захворювань.

На жаль, незважаючи на постійну масово-роз’яснювальну роботу щодо факторів, які впливають на розвиток злоякісних пухлин, з кожним роком медики виявляють все більше і більше ракових захворювань. І Чернігівщина – не виняток, адже лише протягом минулого року онкологи вперше діагностували злоякісні новоутворення у майже 4 тис. жителів області, у Чернігові – 1300 випадків. «Захворюваність на онкопатологію зростає, – стверджує головний онколог Чернігова, завідувач поліклініки КЛПЗ «Обласний онкологічний диспансер», голова профільної комісії обласної ради Валерій Зуб. – Причина такої незадовільної ситуації відома вже протягом десятків років. Це нездоровий спосіб життя, незадовільна екологічна ситуація, нераціональне харчування, неадекватна реакція на стресові ситуації (до речі, зараз онкологи світу все більше схиляються до думки, що один з основних чинників раку – стрес, який навіть через десятки років здатен «вилитися» у важку хворобу). А ще – пізнє звернення до спеціалістів з приводу передракових хвороб. Тобто, люди самі повинні більше звертати увагу на стан свого здоров’я, адже ми, онкологи, лікуємо вже прояви захворювання. І якби негативні чинники були ліквідовані, то захворюваність була б нижчою щонайменше на 40%.

В онкологічному диспансері існують всі можливості пролікувати рак будь-якої локалізації – жіночих статевих органів, молочної залози, кишківника, легенів тощо. Зазвичай ми можемо дати 95% гарантію того, що при своєчасному зверненні до лікаря людина одужає. Тому ми постійно говоримо, що профілактичні огляди – запорука того, що більшість локалізацій ми можемо вилікувати вчасно».

Також Валерій Зуб повідомив, що враховуючи покращення фінансування медичної галузі загалом і державної та обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями, на придбання хіміопрепаратів з обласного бюджету цього року виділено 1,5 млн. грн.. Окрім того, 2,6 млн. грн. закладено на придбання мамографа нового покоління, близько 200 тис. грн. – на придбання інструментарію для операційних, ще 3-4 млн. грн. буде виділено Чернігівщині за спеціалізованою державною програмою.

«Приємно, що нас почуло керівництво Міністерства охорони здоров’я та профільного комітету Верховної Ради, – зауважує Валерій Зуб. - На комітетських слуханнях у Парламенті я особисто порушив питання проблеми закупівлі препаратів для онкології, для лікування хворих на туберкульоз, діабет тощо. Тобто, щоб їхня закупівля відбувалася на рівні області, а не так, як раніше, на рівні ЮНІСЕФ, ООН та інших організацій та фондів. Задля такої «адресної допомоги» територіям необхідно змінити законодавчу базу, спростити тендерні процедури і тоді медики безпосередньо на місцях зможуть говорити з високо-посадовцями про те, які препарати необхідні і самим визначати, як їх краще використати. Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі мене підтримав і наголосив, що це найкращий шлях для покращення надання спеціалізованої медичної допомоги на місцях».

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів