Меню
 
Головна arrow Новини
19 березня 2015 року Управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації та обласним центром з профілактики та боротьби зі СНІДом проведено семінар-нараду «Про підсумки роботи ВІЛ - служби у 2014 році та подальше удосконалення взаємодії із медичними закладами та установами обласного рівня» з фахівцями медичних закладів та закладів відомчого підпорядкування, відповідальними за організацію роботи з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Відкриваючи семінар-нараду начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги та мобілізаційної роботи Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Лисенко наголосила: «Подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу вимагає консолідації зусиль органів влади, урядових установ та закладів, громадських організацій – це було враховано при формуванні обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки».

«Розвиток епідемічного процесу на даному етапі характеризується широким поширенням ВІЛ-інфекції серед осіб, які відносяться до груп ризику – споживачів ін’єкційних наркотиків, осіб, що мають чисельні незахищені статеві контакти, – зазначила заступник головного лікаря обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ніна Товчига. – Домінуючим шляхом передачі ВІЛ-інфекції став статевий шлях інфікування, який переважає над парентеральним. Завдяки ряду проведених організаційних, лікувально-профілактичних та протиепідемічних заходів вдалося досягти зниження інтенсивності епідемічного процесу та темпів приросту захворюваності на ВІЛ-інфекцію. В останні роки спостерігається стала тенденція до зниження захворювань на ВІЛ-інфекцію у осіб 15–25 років, що може свідчити про поліпшення епідемічної ситуації у цій віковій групі через зміну поведінки молоді на менш ризиковану. В той же час протягом останніх років зростає частка ВІЛ-інфікованих осіб віком 30 років та старше. Тому саме на ці контингенти необхідно спрямовувати роботу».

«В області проводяться широкомасштабний комплекс заходів, спрямованих на протидію епідемії ВІЛ-інфекції, – наголосив Микола Дейкун. – Тестування на ВІЛ можна пройти в кабінетах «Довіра» центральних районних та міських лікарень. Найголовніше завдання в подоланні епідемії – переривання епідемічного ланцюга та стабілізація процесу. Запобігти новим випадкам інфікування можна тільки поєднавши зусилля багатьох управлінь, відомств, громадських організацій. Від того, наскільки методично правильно буде організована профілактична робота, залежить результат, ціна якого – здоров’я та життя людей».

Під час семінару-наради фахівці обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом ознайомили присутніх з організацією та станом надання послуг із консультування на ВІЛ в області, лабораторним супроводом ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, диспансерним наглядом за ВІЛ-інфікованими. Присутні отримали інформаційний бюлетень «ВІЛ-інфекція у Чернігівській області» та інші інформаційні матеріали.





Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів