Фтизіатри запевняють, що вперше з початку епідемії цієї хвороби в Україні ситуація із захворюваністю на сухоти почала стабілізуватися. За словами головного лікаря КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер», заслуженого лікаря України Валерія Дуброва, за останній рік кількість вперше виявленого туберкульозу зменшилася. Якщо раніше цю хворобу знаходили у майже восьми сотень жителів Чернігівщини за рік, то вже минулого року різні форми сухот виявили у шестисот громадян. Таким чином, захворюваність на туберкульоз становить 62 на 100 тис. населення (у попередні роки –72 на 100 тис. населення). Втім, це аж ніяк не свідчить про те, що хворобу вдалося приборкати.
«Зменшення випадків туберкульозу пов’язане із загальним зменшенням чисельності населення області, а також міграційними процесами. Дуже важко зараз працювати нашим пересувним флюорографам у зв’язку з тим, що мало людей виявляють бажання прийти на обстеження. Тут, звісно, недопрацьовують і органи місцевого самоврядування, які не здатні організувати мешканців. З початку року нам вдалося за допомогою оглядів виявити лише 80 випадків туберкульозу. Однак, при флюорографічному обстеженні лікарі діагностувати не один десяток таких патологій, як онкозахворювання, неспецифічні хвороби легенів тощо», – наголошує Валерій Дубров.
Своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для ефективного лікування та попередження поширення його серед людей. Завдяки тісній співпраці із Глобальним фондом, обласний протитуберкульозний диспансер має ефективні препарати проти сухот. При дотриманні основних принципів та схем лікування захворювання, є майже стовідсоткова гарантія повного одужання пацієнта. Цього, на жаль, не скажеш про мультирезистентний та ВІЛ-асоційований туберкульоз, які мають більш песимістичні прогнози.
«Звісно, туберкульоз, як і будь-яку іншу хворобу, легше попередити, ніж вилікувати, – зауважує Валерій Дубров. – Велику роль у профілактиці та ранньому виявленні сухот має реакція Манту, щеплення вакциною БЦЖ у дітей. Дорослим при тривалому кашлі, зменшенні ваги, загальній слабкості необхідно обов’язково звернутися до лікаря. Подальші дії як лікаря, так і пацієнта будуть залежати від результатів флюорографічного обстеження та аналізу мокроти».
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|