Вже четвертий рік поспіль в обласних центрах України відбуваються подібні конференції. Їхнє значення важко переоцінити, адже по-перше, такі зібрання дають змогу обговорити актуальні проблеми медицини, зокрема, процес її реформування. По-друге, лікарям не треба їхати на семінари з підвищення кваліфікації, бо спеціалісти та медики з науковими розробками приїжджають до них самі. І по-третє, студенти медичних вишів, які навчаються в інтернатурі, мають змогу з вуст провідних вчених дізнатися про специфіку своєї майбутньої професії та познайомитися із новітніми лікарськими препаратами.
За словами одного з організаторів конференції, професора, д.м.н., завідувача кафедри внутрішньої медицини медичного факультету №2 Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова Вадима Жебеля, за останній рік в медицині з’явився ряд нових класифікаційних моментів, які необхідні для уніфікації дій всіх лікарів. «З’явилися нові ліки, і саме головне – декілька нових технологій у лікуванні. За рік об’єм медичних знань подвоюється. А це означає, що постійно потрібно працювати з медичною літературою, інтернет-виданнями. Ми підсумовуємо ці новітні знання і стараємося, щоб вони були засвоєні медиками». – зазначив Вадим Жебель.
Звісно, у першу чергу нові знання необхідні тим, хто тільки розпочинає свій професійний шлях у медицині, тобто, молодим лікарям-інтернам. Наприклад, лікар-інтерн Добрянської амбулаторії Наталія Гавриленко, вважає, що значення таких конференцій важко переоцінити, адже вони дають певний досвід лікування тих чи інших захворювань, знайомлять з новими препаратами і « …додають впевненості у тому, що наша робота, робота молодих лікарів вкрай потрібна для людей, що живуть у сільській місцевості. Особливо для мене це дає наснагу працювати і я не боюся залишатися, так би мовити, сам на сам з амбулаторією», – запевнила учасниця зустрічей.
Головний позаштатний спеціаліст з питань загальної практики сімейної медицини Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Барбара Сіваткіна презентувала доповідь про сучасний стан розвитку сімейної медицини на Чернігівщині. Професор Вадим Жебель та доцент Алла Гуменюк акцентували увагу присутніх на медикаментозному лікуванні специфічних захворювань хребта та суглобів, принципах використання лікарських засобів з урахуванням часу їхнього прийому. Йшлося і про терапевтичні аспекти холестеринового калькульозу, алергічних реакцій, сучасні підходи до терапії підшлункової залози, використання антибіотиків при лікуванні ГРВІ.
Під час конференції було презентовано виставку сучасних фармацевтичних препаратів.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|