Меню
 
Головна arrow Новини
Про підсумки роботи хірургічної служби Чернігівщини у 2014 році, перспективи на майбутнє, а також про роботу хірургів області в умовах реструктуризації системи охорони здоров’я йшлося 10 квітня 2015 року у Чернігові на обласній нараді-семінарі за участі спеціалістів хірургічного профілю та науковців Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова АМН України.

Під час відкриття цього форуму хірургів начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Юрій Бойко наголосив, що перед спеціалістами хірургічного профілю Чернігівщини стоїть низка проблем, серед яких – робота в умовах тривалої демографічної кризи, хронічне недофінансування галузі, неможливість своєчасно оновлювати спеціалізоване обладнання та незадовільна ситуація із залученням нових молодих кадрів. «Втім, – запевнив Юрій Бойко, – це не свідчить про те, що хірургія Чернігівщини стоїть на місці, адже спеціалісти багатьох лікарняних закладів регіону здійснюють сучасні операції, що здатні не тільки своєчасно врятувати людину, а й повернути її до нормального та якісного життя».

Цю думку підтримав і головний спеціаліст з хірургії Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерій Василинчук, який зазначив, що хірурги області протягом останніх років здійснюють операції з використанням новітнього обладнання, малоінвазивні та лапароскопічні операції. Рівень таких оперативних втручань не поступається такому, що використовується у провідних клініках України. А науково-практичні конференції, семінари за участі спеціалістів науково-дослідних інститутів країни дозволяють не тільки обмінятися досвідом лікування хірургічної патології, а й отримати теоретичні знання, які використовуватимуться у щоденній практиці хірурга. «Сподіваємося, що одна з актуальних проблем хірургії Чернігівщини – недостатність кадрів буде вирішена, хоча і в таких умовах наші спеціалісти надавали і продовжують надавати необхідну допомогу населенню. Ми маємо хороші і давні зв’язки із Національним інститутом хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова, фахівці якого у разі необхідності консультують наших хворих», – зазначив Валерій Василинчук.

У свою чергу представник інституту, заступник директора з наукової роботи, д.м.н. професор Михайло Нечитайло високо оцінив фаховий рівень чернігівських хірургів у лікуванні різноманітної патології, а також розповів про профілактику і лікування гнійно-септичних ускладнень при виконанні операцій з використанням відеообладнання. Крім того, на нараді-семінарі розглядалися питання про сучасний стан застосування лапароскопії в Україні, новітні методи реанімації та анестезіології, особливості лікування вогнепальних поранень в умовах АТО. Протягом конференції працював «круглий стіл» щодо проблемних питань надання спеціалізованої допомоги жителям області та виставка новітніх спеціалізованих препаратів.





Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів