Меню
 
Головна arrow Новини
19 травня 2015 року у Чернігові побували провідні вітчизняні спеціалісти у сфері серцево-судинної хірургії, які ознайомилися з роботою кардіологічної служби міста та області, провели консультування громадян та науково-практичну конференцію щодо актуальних питань серцево-судинної хірургії та зустрілися із представниками регіональних ЗМІ. Їхній візит відбувався у рамках Проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних захворювань», який має на меті впровадження сучасних методів профілактики хвороб серця і судин, поширення серед населення засад здорового способу життя та сприяння покращенню якості кардіологічної допомоги.

19 травня 2015 року у Чернігові побували провідні вітчизняні спеціалісти у сфері серцево-судинної хірургії, які ознайомилися з роботою кардіологічної служби міста та області, провели консультування громадян та науково-практичну конференцію щодо актуальних питань серцево-судинної хірургії та зустрілися із представниками регіональних ЗМІ. Їхній візит відбувався у рамках Проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних захворювань», який має на меті впровадження сучасних методів профілактики хвороб серця і судин, поширення серед населення засад здорового способу життя та сприяння покращенню якості кардіологічної допомоги.

Під час прес-конференції начальник управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Юрій Бойко ознайомив присутніх із сучасним станом надання спеціалізованої медичної допомоги жителям як обласного центру, так і регіону. «Проблема боротьби із серцево-судинними захворюваннями на Чернігівщині залишається дуже актуальною, – зазначив Юрій Бойко, - адже у структурі поширеності всіх захворювань на цю патологію припадає майже 30%, і вони є основною причиною смертності наших громадян. Наприклад, лише у Чернігові щорічно виявляється понад 500 випадків інфаркту міокарда. На жаль, незважаючи на доволі високий рівень забезпечення чернігівських кардіохірургів сучасним обладнанням, наприклад сучасним ангіографом, що знаходиться на базі міської лікарні №2, тромболітиками, стентами, населення часто звертається до спеціалістів запізно, коли інфаркт та інша ургентна патологія вже загрожує життю людини. За останні роки серцево-судинна хірургія у Чернігові просунулася далеко вперед – ми почали здійснювати операції на відкритому серці, з’явився апарат штучного кровообігу, робимо аорто-коронарне шунтування, встановлюємо штучні водії ритму, робимо корекції клапанів тощо. Втім, нам є над чим працювати надалі і добре, що міська лікарня №2 підвищує рівень надання спеціалізованої допомоги чернігівцям та жителям області. А наші гості – провідні фахівці галузі – підкажуть, у якому напрямку нам варто рухатися».

Розповідаючи про Всеукраїнський Проект «Зупинити епідемію серцево-судинних захворювань», головний позаштатний фахівець Міністерства охорони здоров’я України за спеціальністю «Хірургія серця та магістральних судин у дорослих» к.м.н. Костянтин Руденко наголосив: «За 7 місяців реалізації цього проекту хірурги побували у 17 областях, провели конференції не тільки для спеціалістів-хірургів, а й для лікарів загальної практики-сімейної медицини, паралельно проходили симпозіуми з питань вроджених вад розвитку та екстрагенітальної патології, огляди дітей та дорослих нашими провідними спеціалістами. У рамках ознайомлення з роботою галузі у Чернігові, в нас відбулася зустріч із головою обласної ради Миколою Звєрєвим. Приємно, що є спільне бачення влади Чернігівщини і медиків щодо подальшого розвитку серцево-судинної хірургії. В боротьбі із цими патологіями значною мірою допомагає обласний бюджет, про що свідчать і придбання новітнього обладнання, і забезпечення тромболітиками. Звісно, велика серцево-судинна хірургія поки не доступна у Чернігові, втім, напрямок обраний правильно, адже результати перших операцій, які ми побачили, дозволяють нам сподіватися, що найближчим часом ситуація із захворюваність буде виправлена. Ми покладаємо велику надію на Проект приватно-державного партнерства у галузі. А за результатами науково-практичних конференцій буде складений звіт для Міністра охорони здоров'я України.

Ми розуміємо реальну ситуацію із забезпеченням Чернігівської області кардіологами, особливо такими, що працюють для дітей, – продовжив Костянтин Руденко, - і для покращення ситуації будемо ставити це питання перед Міністерством. Вважаємо необхідним забезпечення ангіографами не тільки обласний центр, а і міста, в яких повинні бути створені опорні міжрайонні «пункти» для надання кардіологічної допомоги. На жаль, служба не повною мірою забезпечена препаратами тромболізису. Але за допомогою міжрегіональних кардіоцентрів цю ситуацію можливо змінити, а також її можна покращити і за рахунок коштів спонсорів. А загалом екстрена медична допомога населенню повинна бути безкоштовною, її держава повинна брати на себе. До речі, пілотний проект із забезпечення хворих на гіпертензію доступними ліками дав позитивний результат. Вважаємо, що подібний проект, може і не у такому вигляді, але повинен працювати».

«Проблема кадрового забезпечення кардіологами регіонів – дуже актуальна не тільки на Чернігівщині, – зауважив головний лікар Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, к.м.н. Сергій Сіромаха. - Але у тому і полягає допомога з нашого боку регіонам, коли наші спеціалісти з року в рік їздять по областям і безкоштовно консультують всіх, хто цього потребує. Таку практику слід продовжувати і консультувати хворих навіть у районних центрах. А для цього потрібен лише так званий «інформаційний фон», тобто, потужна масова роз’яснювальна робота. Якщо людина потребує оперативного втручання в нашому інституті, але не має можливості заплатити за витратні матеріали, звісно, ми її прооперуємо і нікому не відмовимо».

«На розвиток серцево-судинних захворювань вливає низка факторів, від яких людина, усвідомлюючи їхню небезпеку, може відмовитися – наголосив завідувач відділення Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, професор Олексій Крикунов. – А це тютюнокуріння, недостатня фізична активність, підвищена вага, зловживання алкоголем та супутні захворювання (діабет, нераціональне харчування). Ці фактори впливають на розвиток ішемічної хвороби серця та цереброваскулярних порушень. Втім, та реклама, що існує на телебаченні, аж ніяк не сприяє дотриманню людиною здорового способу життя. Загалом, ми розуміємо, чому в Україні не працюють деякі спеціалізовані програми і відчувається дефіцити ліків – країна знаходиться у стані війни. І не вона у цьому винна».

Участь у прес-конференції взяли лікарі-терапевти, кардіологи, сімейні лікарі, лікарі бригад швидкої медичної допомоги, педіатри, неонатологи, дитячі кардіологи та акушер-гінекологи. Отриманий досвід вони будуть успішно реалізовувати на своїх робочих місцях та у повсякденній практиці.









Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів