Меню
 
Головна arrow Новини
26 червня світова медична спільнота відзначає Міжнародний день боротьби із наркоманією. Його започатковано 1987 року з метою привернення уваги широких кіл громадськості до проблеми вживання біологічних та хімічних психоактивних речовин, а також популяризації засад здорового способу життя.

За даними, на яких базуються відповідні програми Всесвітньої організації охорони здоров’я, зараз у світі майже 350 мільйонів людей не уявляють свого життя без наркотичних речовин і більша частка з них – молодь. На жаль, деякі країни Європи та Америки створили сприятливі умови для легального вживання тих або інших наркотиків, тим самим завдаючи нищівного удару по населенню тих країн, де законодавство забороняє немедичне використання наркотичних речовин. Як зазначив керівник лабораторії Американського центру з вивчення каннабіоїдів Пол Гертц, Нідерланди, Чехія, Уругвай, Бразилія та інші держави, де «легкі» наркотики не заборонені, найближчим часом обов’язково відчують негативні наслідки від лояльного ставлення до поширення психоактивних речовин серед власного населення.

Прикро, але міжнародні наркосиндикати обрали Україну за транзитну державу, територією якої проходять шляхи доставки наркотиків у країни Західної Європи. Ситуація погіршилася ще й бойовими діями на сході держави, коли неконтрольовані партії наркотичних речовин «розчиняються» в Україні, ставлячи під загрозу боротьбу з ними на всіх рівнях.

Тому лише профілактика наркоманії, інформаційна робота серед населення, популяризація здорового способу життя здатні бути серйозним заслоном на шляху поширення цього ганебного явища серед українців, особливо серед її молодого покоління.

«Враховуючи певне розпорошення населення регіону, його загальне постаріння та відсутність великих промислових міст, на фоні інших регіонів України у плані поширення наркоманії Чернігівщина виглядає непогано, – стверджує головний лікар КЛПЗ «Обласний наркологічний диспансер» Петро Седень. – З цією проблемою ми маємо «хитку стабільність». Якщо взяти окремі роки, то ситуація з поширенням наркоманії серед населення виглядає наступним чином: 2011 року на обліку в нашій службі перебувало 1858 осіб, 2013 року – 1750, а станом на 01 травня 2015 року з діагнозом «наркоманія» на обліку знаходилося 1 756 осіб. Більшість з них мають опіоїдну залежність. А от кількість людей, що вдаються до вживання каннабіоїдів, важко визначити, як важко визначити і ту кількість залежних, що вживають таблетовані психоактивні речовини».

Медики наркодиспансеру мають все необхідне для того, щоб здійснювати роз’яснювальну роботу та своєчасно впроваджувати ефективне лікування наркозалежних. Окрім традиційних методів лікування, які розробили спеціалісти Міністерства охорон здоров’я України, використовується також метадонова замісна терапія.

«Метадонова замісна терапія – один з дійових методів позбавлення людини наркотичної залежності, який використовують практично в усіх розвинутих країнах світу, – продовжує Петро Седень. – Вона реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я та спільної Програми ООН по ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС). Ця програма у першу чергу має на меті соціалізацію наркозалежних, відмову їх від внутрішньовенного вживання речовин. Терапія здійснюється при повному контролі з боку лікаря-нарколога та вимагає призначень інших спеціалістів. Застосування метадону має низку переваг. По-перше – низька собівартість препарату, по-друге – його доза на відміну він інших опіатів не зростає до безкінечності, по-третє – його дія триває від 12 до 24 годин, що відрізняє метадон від речовин цього ряду».

На Чернігівщині розроблено обласну програму боротьби із наркоманією на період до 2020 року, цього року до неї затверджено відповідні доповнення. Якщо програма буде належним чином профінансована, вона буде активно втілюватися у життя.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів