Зокрема, під час відвідин КЛПЗ «Чернігівська міська лікарня №2 Чернігівської міської ради» Віктор Шафранський оглянув Центр серцево-судинної хірургії, рентген-операційне відділення, Центр діагностики та малоінвазивної хірургії ока та інші відділення закладу. Посадовець високо оцінив здобутки чернігівських медиків на шляху покращення надання медичної допомоги пацієнтам. Особливу увагу Віктор Шафранський звернув на напрацювання серцево-судинних хірургів лікарні, які, використовуючи сучасне обладнання та маючи високий рівень професійної підготовки, здійснюють надскладні операції не тільки на магістральних судинах, а і на серці.
Також заступник Міністра охорони здоров’я відвідав центр гемодіалізу «Фрезеніус Кер Юкрейн», Козелецьку центральну районну лікарню, Чемерську сільську лікарську амбулаторію Козелецького району, ФАП у селі Радянська Слобода, амбулаторію загальної практики-сімейної медицини у селі Старий Білоус Чернігівського району, Обласний Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, де ознайомився із матеріально-технічним станом закладу та поспілкувався із медичним персоналом.
Підсумовуючи побачене, Віктор Шафранський, зокрема, зазначив, що актуальним для медичної галузі Чернігівщини є збільшення обсягів медичної субвенції, забезпечення асигнуваннями видатків на придбання інсулінів для хворих на цукровий діабет, активізація поставок в область лікарських засобів та виробів медичного призначення тощо.
Під час своєї прес-конференції посадовець наголосив: «Ми з начальником Управління охорони здоров’я облдержадміністрації визначили спільний план дій із залученням спеціалістів Міністерства охорони здоров’я України щодо подальших напрямків роботи. Нам потрібно сконцентруватися на удосконаленні роботи первинної ланки надання медичної допомоги населенню на засадах сімейної медицини. Треба зосередити спільні зусилля на єдиній диспетчерській службі Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Також погодили необхідність роботи у спільних робочих групах щодо покращення якості всіх видів високоспеціалізованої меддопомоги.
У сучасних умовах розвитку медичної галузі необхідно, щоб саме на екстреній медичній допомозі було зосереджено до 95% звернень громадян, а на решті 5 % – спеціалізована допомога.
В Україні триває медична реформа на принципах широкої автономізації в адміністративному та фінансовому плані лікувальних закладів. Крім того, для пацієнта буде прописана можливість вибору лікаря та закладу, в якому він хоче лікуватися. А принцип, коли гроші підуть за пацієнтом, коли не буде фінансуватися окреме ліжко-місце, а сам пацієнт, буде покладений в основу сучасної реформованої медицини в Україні. Тобто, та лікарня, яка зможе надавати велику кількість послуг більшості пацієнтів, буде отримувати і більше фінансування. Це основні завдання, які закладені в процес реформування вітчизняної медицини.
Нині МОЗ фінансує близько 40 державних програм, ми завершуємо опрацювання нормативно-документальної бази, щоб у подальшому фінансувати закупівлю ліків під низку державних програм – від боротьби із серцево-судинними захворюваннями і до вирішення проблеми діабету», – зазначив Віктор Шафранський.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|