У вересні нинішнього року лабораторією Всесвітньої організації охорони здоров'я у двох дітей із Закарпатської області виявлено вірус поліомієліту, який є похідним від вакцинного штаму. Вік дітей на момент виявлення паралічу становив 4 роки 10 місяців, обидві дитини з ромської громади, не вакциновані проти поліомієліту. Циркуляція такого вірусу стала можливою через дуже низький рівень імунізації в Україні протягом декількох років. Охоплення вакцинацією дітей проти поліомієліту в Україні вкрай низьке – за минулий рік лише 49%, за перше півріччя цього року – 14,1% дітей вакциновано проти цього небезпечного інфекційного захворювання.
Поліомієліт невиліковний, але його поширенню можна запобігти. Основним і надійним засобом попередження поліомієліту є профілактичні щеплення.
Для координації дій по проведенню ефективного епіднагляду за поліомієлітом на Чернігівщині створена комісія в складі представників Управління охорони здоров’я облдержадміністрації та працівників Держсанепідслужби в області.
Ситуація із захворюванням на поліомієліт знаходиться на особливому контролі Міністерства охорони здоров’я України, де працює оперативний штаб з протидії хворобі. Він, зокрема, опікується надходженням в регіони вакцини для профілактичних щеплень з країн Євросоюзу. Його члени зазначають: загальна кількість гуманітарної допомоги, яку Україна має отримати, складає 3,7 млн. доз вакцини проти поліомієліту (оральної живої) зареєстрованої в Україні, (ОПВ виробництва Санофі Пастер, Франція) та 1,1 млн. доз інактивованої полівакцини. На даний момент на складах ДП «Укрвакцина» МОЗ України знаходиться 600 тис. інактивованої та 1 млн. 100 тис. доз оральної полівакцини, що будуть розподілені та направлені у регіони протягом найближчих тижнів.
Найближчим часом на Чернігівщину також надійде вакцина проти поліомієліту для проведення масової імунізації дітей області.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|